Ogromny pożar w polskim mieście, w domu były dzieci. Strażakom nie udało się uratować wszystkich domowników

Ogromny pożar w polskim mieście, w domu były dzieci. Strażakom nie udało się uratować wszystkich domowników Źródło: Pixabay.com

Pożar, do którego doszło w sobotę w nocy w jednym z polskich miast, zebrał śmiertelne żniwo. W mediach pojawiły się tragiczne informacje. Strażakom nie udało się uratować wszystkich domowników. W budynku trawionym przez ogień znajdowały się dzieci. Wielka akcja służb ratunkowych trwała przez kilka godzin.

Trwający weekend jest naprawdę ciężkim czasem dla Polaków. Szalejące żywioły sprawiają realne zagrożenie zdrowia i życia w prawie całym kraju. W województwie podkarpackim doszło do powodzi błyskawicznej, która pozbawiła mieszkańców kilku miejscowości dobytku życia. Nie brakuje także tragicznych wypadków. Ubiegłej nocy w Pieszycach na Dolnym Śląsku doszło do fatalnego w skutkach zdarzenia. Przedwojenny, piętrowy dom mieszkalny, nieoczekiwanie stanął w płomieniach. Są ofiary śmiertelne.

Pożar strawił dom mieszkalny w Pieszycach

Około 23:00 w sobotę strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku wielorodzinnego przy ulicy Zamkowej 2 w Pieszycach. Ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Niemal natychmiast płomienie zajęły piętro i poddasze lokalu. Na miejsce zdarzenia przybyło dziesięć zastępów straży pożarnej. Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli akcję ratunkową.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Z informacji medialnych wynika, że w chwili tragicznego wypadku większość lokatorów znajdowała się poza domem. W domu byli obecni członkowie dwóch rodzin - mieszkańcy lokalu na poddaszu oraz małżeństwo zamieszkujący mieszkanie piętro niżej. Ogień odciął im drogę ucieczki. Strażakom udało się uratować życie dwojga dzieci oraz mężczyzny. Niestety, są ofiary śmiertelne. Życie stracili 86-letnia kobieta i 65-letni mężczyzna.

- Płonął wielorodzinny dom mieszkalny. Na jego poddaszu znajdowało się dwoje dzieci i mężczyzna. Udało się ich szczęśliwie ewakuować, choć płonęło już piętro, klatka schodowa budynku - poinformował kpt. Sławomir Dudziński, zastępca komendanta Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie.

Dzisiaj grzeje: 1. Są wstępne wyniki wyborów prezydenckich. Wielkie zaskoczenie dla milionów Polaków

2. Media: Nieoficjalne informacje o śmierci w czasie głosowania. Kilkanaście przypadków zasłabnięć podczas wyborów

Obecnie trwa szacowanie strat materialnych. Wiadomo już, że ogień strawił niemal cały dach budynku. Spaleniu uległa także klatka schodowa, lokal mieszkalny na poddaszu, mieszkanie ulokowane na pierwszym piętrze oraz pomieszczenia mieszkalne znajdujące się w tylnej części domu. Przyczyna pożaru nie jest jeszcze znana. Policja prowadzi obecnie czynności dochodzeniowe pod nadzorem prokuratury. Telewizja Sudecka opublikowała nagranie z miejsca tragicznego zdarzenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znalazła w zeszycie mamy przepis na wafle sprzed 20 lat. Powróciły wspomnienia, najlepszy smak dzieciństwa
  2. Mariusz Pudzianowski zadziwił wszystkich kibiców w dniu wyborów. Przypomniał Polaka, którego wielbiły tysiące
  3. Ogromny pożar w polskim mieście, w domu były dzieci. Strażakom nie udało się uratować wszystkich domowników
  4. Małgorzata Rozenek skomentowała zdjęcie dwoma słowami. Nie sądziła, że doprowadzi do wielkiej awantury
  5. Ile “wypada” włożyć do koperty dla pary młodej? Kwoty zwalają z nóg
  6. Dorota Wellman jest nieuleczalnie chora. Straszne, jakie komentarze słyszy pod swoim adresem, brak słów

Źródło: Super Express/ Gazeta Wyborcza

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News