Ogromne pożary dziesiątkują całą populację. Ostatnie misie koala umierają na naszych oczach

Ogromne pożary dziesiątkują całą populację. Ostatnie misie koala umierają na naszych oczach Źródło: .

Bezlitosny pożar rozprzestrzeniał się w zatrważającym tempie, trawiąc kolejne kilometry rajskich lasów Australii. Niszczył nie tylko tamtejszą roślinność, ale przede wszystkim pozbawiał życia mieszkające tam zwierzęta.

Jeden pożar w Australii szybko zamienił się w kilka i to o wiele większych, które w tym samym czasie pochłaniały hektary ziemi. Strażacy i wolontariusze robili co mogli, by ugasić płomienie i ratować żyjące w okolicznych lasach zwierzęta. Los wielu z nich był już jednak tragicznie przesądzony, a zupełnie niedawno media na całym świecie obiegły potworne informacje o koalach, które umierają na naszych oczach. 

Ogromny pożar dziesiątkował całą populację. Ostatnie misie koala umierają 

W sieci pojawia się coraz więcej potwornych wiadomości dotyczących bezbronnych misiów koala. Warto wspomnieć, że te zwierzaki żyją na najwyższych gałęziach drzew, a na ziemię schodzą tylko, by przejść na kolejne drzewo. Gdy w Australii zaczął rozprzestrzeniać się ogień, koale nie ratowały się w żaden sposób. Zwijały się w kulkę czekając, aż żywioł przeminie, jednak gdy ogień docierał do ich drzewa, nie miały już żadnych szans na ucieczkę. 

Setki wolontariuszy robiło co w ich mocy, by uratować jak największą liczbę zwierząt. W mediach pojawia się coraz więcej zdjęć i filmów, na których widać, jak przypadkowe osoby wbiegają do płonącego lasu, by ocalić rannego koalę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Zagraniczne media donoszą, że początkowo odnotowano około trzysta koali zabitych przez żywioł. Dopiero, gdy minęło trochę czasu, eksperci odkryli, że ta liczba była daleka od prawdy, bowiem w rzeczywistości zginęło ich około tysiąca. W chwili obecnej wolontariusze robią co mogą, by ocalić te zwierzaki, które w poważnymi obrażeniami trafiły do licznych klinik weterynaryjnych, jednak podejrzewają, że przeżyje tylko 20 % z nich. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach
2. 72-letni Karol Strasburger został właśnie ojcem! Znamy płeć i imię dziecka

Co gorsza misie, które dojdą do pełni sił, mogą cierpieć na zespół stresu pourazowego, a gdyby tego było mało, powrót do domu będzie dla nich niemożliwy. Lasy, w których żyły, zostały doszczętnie strawione przez ogień. Okazuje się, że koale są na wymarciu, a ocalenie gatunku może graniczyć z cudem. Zagraniczne fundacje apelują o wpłacanie darowizn, które zostaną przekazane na odbudowanie przyrody w obszarach dotkniętych pożarami, by misie mogły jak najszybciej trafić do swojego naturalnego środowiska. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. 6 osób nie żyje, ponad 360 jest rannych, bilans ofiar cały czas rośnie. Media obiegły informacje o zagranicznej tragedii
  2. Ciężarna kobieta wrzuciła do sieci zdjęcie USG. Internauci zwrócili uwagę na jeden szczegół, chodzi o jej nieżyjącego ojca
  3. Korzystasz w domu z odświeżacza tego typu? Koniecznie się go pozbądź, chodzi o zdrowie twoje i twoich najbliższych
  4. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć
  5. FATALNE prognozy ZUS dotyczące emerytur. "Kto ma słabe nerwy, niech nie czyta"

Źródło: o2

Następny artykuł