Nie tylko Amazonia. Lasy Afryki również płoną, zdjęcia satelitarne zapierają dech

Nie tylko Amazonia. Lasy Afryki również płoną, zdjęcia satelitarne zapierają dech Źródło: fot. pixabay.com/skeeze

Pożar lasów w Amazonii to jeden z głównych tematów poruszanych w mediach na całym świecie. Jednak nie tylko w Ameryce Południowej ma miejsce tego typu tragedia.

Pożar lasów amazońskich niesie ze sobą niewyobrażalne wręcz konsekwencje, które odczuwalne będą na całym świecie. Organizowane są liczne akcje uświadamiające to, do czego prowadzi wypalanie lasów tropikalnych pod kolejne pola uprawne i pastwiska dla zwierząt. Zbierane są również specjalne fundusze na ratowanie zielonych płuc naszej planety.

Niestety Amazonia to niejedyny region naszej planety, gdzie obserwowane są tak ogromne pożary. Niestety o tych drugich praktycznie się nie mówi w głównych mediach światowych, jak i społecznościowych. Mowa dokładniej o tym, co aktualnie dzieje się w Afryce. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy z rozmiarów tej katastrofy.

Pożar trawi lasy deszczowe w Afryce

Ciężko wręcz uwierzyć, że człowiek w swej zachłanności jest zdolny do tak gigantycznych zniszczeń naturalnego środowiska, bez którego my sami nie moglibyśmy istnieć, ani funkcjonować. Tragedia, która dzieje się na naszych oczach w Ameryce Południowej, poruszyła miliony osób na całym świecie, które chcą przeciwstawić się podobnemu wyniszczaniu naszej planety.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jednocześnie szum, który powstał wokół tego niebagatelnego problemu, przyćmił kolejną tragedię, o której mało kto zdaje sobie sprawę. Wszystko dlatego, że nie tylko lasy Amazonii pochłaniane są przez niszczycielski żywioł, jakim jest ogień.

Gigantyczne pożary niszczą kolejne połacie lasów Afryki, a największe z ich ognisk pojawiły się w Angoli, Kongo, Demokratycznej Republice Konga, Tanzanii i Zambii. Co gorsze, najprawdopodobniej te również są dziełem człowieka, a ich zaprószenie miało na celu zwolnienie terenu pod kolejne uprawy i pastwiska.

Dzisiaj grzeje: 1. W dniu ślubu ujawniła swoją tajemnicę. Rodzinie i wszystkim gościom popłynęły łzy z oczu
2. Nie 500 plus, a 600 plus i 400 plus. Jest nowy pomysł na program

Niestety te fatalne wieści poparte są informacjami ze strony takich organizacji, jak chociażby NASA. Można je sprawdzić również poprzez inne źródła, takie jak strony internetowe, które poprzez obraz satelitarny mogą śledzić emisję CO2. W takim wypadku zobaczymy, że zarówno w Amazonii, jak i Afryce, ulatniają się gigantyczne ilości tego gazu z miejsc, gdzie właśnie powinny być lasy, które stanowią dom dla milionów zwierząt i roślin niewystępujących w żadnym innym miejscu naszej planety.

pożar screen windy.com

  1. Piotr Woźniak-Starak najpiękniej opowiadał o miłości do żony. Jego słowa w obliczu tragedii rozrywają serce dwa razy mocniej
  2. Tragedia na weselu. Nie żyje pan młody. Został zamordowany, reszta osób w szpitalu
  3. Ujawniono największe sekrety Tadeusza Rydzyka! Duchownemu pali się grunt pod nogami
  4. Nigdy nie jedz takiego chleba. Powoduje nowotwór, a to nie koniec
  5. TVN: Pod dziećmi w parku zapadła się ziemia. Znalazły się wśród trumien

źródło: Onet

Następny artykuł