Seria dramatycznych nocnych akcji ratunkowych w polskich miejscowościach. Informacje są tragiczne

Seria dramatycznych nocnych akcji ratunkowych w polskich miejscowościach. Informacje są tragiczne Źródło: facebook.com/Ochotnicza Straż Pożarna Milanówek

Pożar, który wybuchł w województwie opolskim, był tragiczny w skutkach. W województwie mazowieckim z kolei ucierpiały zwierzęta. Nocne dramatyczne akcje ratunkowe postawiły na nogi dziesiątki strażaków, trzeba było działać szybko.

Pożar, który wybuchł w małej wsi w opolskim, pochłonął najwięcej ofiar. Ucierpiało też małe dziecko. Strażacy robili co mogli, by ocalić innych mieszkańców budynku. Znane są szczegóły tragicznego zajścia.

Pożar w opolskim odebrał życie dwóm osobom. Na miejscu pracowało aż 15 jednostek straży pożarnej

23 listopada w budynku wielorodzinnym w Nadziejowie w gminie Otmuchów w województwie opolskim wybuchł pożar. Pierwsze piętro budynku zostało całkowicie opanowane przez ogień. Chociaż pożar wybuchł późnym popołudniem, to strażacy pracowali do późnych godzin nocnych. Nie obyło się bez ofiar - w budynku znaleziono ciała 70- i 40-latka. Mimo reanimacji nie podjęli oni funkcji życiowych. Z kolei 3 inne osoby, w tym małe dziecko, zostały zabrane do szpitala. Na miejscu pracowało 15 jednostek straży pożarnej.

- W tej chwili trwa akcja dogaszania mieszkania i poddasza użytkowego, na którym zgromadzono łatwopalne sprzęty. Nie mamy informacji, by w budynku jeszcze ktoś mógł przebywać. Mieszkańcy lokali, którzy ewakuowali się przed ogniem mają zapewnione tymczasowe lokum. Na miejscu jest zastępca komendanta wojewódzkiego, który nadzoruje akcję ratowniczą - po godzinie 22:00 mówiła Elżbieta Zalewska z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu.

Pod Warszawą również wybuchł ogromny pożar. Opanował 2 budynki, ucierpiały zwierzęta

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kilka minut po godzinie 20:00 dyżurujący Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim otrzymał informację, że palą się 2 budynki: mieszkalny oraz stadnina w miejscowości Grzmiąca w województwie mazowieckim. Na miejsce zostały zadysponowane jednostki m.in. z Grodziska Mazowieckiego, OSP Skuły i OSP Żelechów oraz ościennych miasteczek. Pożar gasiło 18 wozów i dziesiątki strażaków.

Dzisiaj grzeje: 1. Wyszło na jaw, co dziś robi Pola Raksa. To się nie mieści w głowie
2. Polsat przekazał pilne wiadomości od IMGW. Wydano ostrzeżenia pogodowe dla 5 województw

- Ogień zajął stajnię i cześć domu mieszkalnego. Mieszkającym w nim ludziom nic się nie stało. Uratowaliśmy dziewięć koni, niestety jeden padł - przekazał smutne informacje dyżurny operacyjny powiatu, starszy strażak Michał Wesołowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zbiorowo gwałcili kobietę i wszystko nagrywali. Ale najgorsze zrobili na sam koniec
  2. Mąż oskarżył ją o tak okrutne rzeczy, że zabierze się za nią prokuratura. Wstrząsające doniesienia o gwieździe "Na Wspólnej", Sylwii Gliwie
  3. Drugiego dnia po śmierci żony otworzył jej szafę. Dotarło do niego co znalazł i nie mógł przestać płakać
  4. Jarosław Kaczyński nie wiedział, że jest filmowany. Kontrowersyjne nagranie z Sejmu
  5. Waloryzacja emerytur 2020. OGROMNE podwyżki, znamy już datę

Źródło: TVP Info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News