Dramatyczne informacje o Polakach za granicą. Nie było żadnych szans

Dramatyczne informacje o Polakach za granicą. Nie było żadnych szans Źródło: Pikio.pl

Pożar, który wybuchł w czwartek na greckiej wyspie Zakynthos był naprawdę dramatyczny. Informacje, które obiegły media mówią o Polakach, którzy uczestniczyli w zdarzeniu. Świadkowie wypadku uważają, że nie było żadnych szans na ratunek. Nieznane są przyczyny fatalnego zdarzenia. To kolejne negatywne wydarzenie, które spotyka rodaków za granicą.

Grecja jest jednym z ulubionych kierunków podróży Polaków. Corocznie piękne wyspy odwiedzane są przez rzesze turystów. W czołówce najczęściej odwiedzanych miejsc plasuje się Zakynthos, które słynie z malowniczych podwodnych jaskiń. Niestety, informacje o rodakach spędzających wakacje w tamtych rejonach są w ostatnich dniach naprawdę dramatyczne. Każdego dnia media obiegają kolejne doniesienia dotyczące wypadków, wstrzymanych lotów i nowych przypadkach koronawirusa. Trwający dzień nie jest wyjątkiem.

Pożar na Zakynthos: W zdarzeniu brali udział Polacy

Wczoraj w mediach pojawiła się wiadomość, że pierwszą osobą na wyspie Zakynthos, u której wykryto zakażenie koronawirusem, była turystka pochodząca z Polski.  Kobieta wraz z towarzyszącą jej rodziną została skierowana przez lokalne władze na obowiązkową kwarantannę. Obecnie turystyka przebywa w specjalnie przystosowanym hotelu. Kolejnym dramatycznym doniesieniem z tamtego obszaru była informacja o usterce samolotu, który miał przetransportować Polaków do kraju. Pasażerowie przez wiele godzin koczowali na lotnisku. Według doniesień jednego z turystów, nie otrzymali żadnego jedzenia ani wody. To jednak nie koniec fatalnych doniesień na temat naszych rodaków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

W miejscowości Anafonitria, w północno-zachodniej części greckiej wyspie Zakynthos doszło w czwartek, w godzinach przedpołudniowych, do tragicznego zdarzenia. Autokar, którym podróżowali turyści, stanął w płomieniach. Na pokładzie pojazdu znajdowały się także osoby pochodzące z Polski. Z informacji medialnych wynika, że nie było żadnych szans, żeby uratować autobus przez niszczącymi go płomieniami. Cały tył uległ doszczętnemu zniszczeniu. Jeden ze świadków wypadku poinformował, że na chwilę przed pożarem można było usłyszeć huk niewiadomego pochodzenia. Do akcji natychmiast wkroczyli funkcjonariusze straży pożarnej. Płomienie zostały niezwłocznie ugaszone.

Dzisiaj grzeje: 1. Już oficjalne, minister Szumowski zdradził kiedy wróci jeden z uciążliwych nakazów. Prawdopodobieństwo jest realne

2. Fani disco polo w żałobie. Śmierć uderzyła nagle, największa strata

3. Wraz z synem pojechał umyć samochód. Nikt nie podejrzewał, że dojdzie do tragedii 

Autokar przewoził turystów z Porto Vromi w kierunku wioski Exo Chora. Osoby, które znajdowały się w pojeździe, podróżowały w ramach umowy z biurem turystycznym prowadzącym wycieczki fakultatywne. Na szczęście, jak poinformowały lokalne media, dzięki sprawnej reakcji strażaków żadnej osobie nic się nie stało. Zdjęcia z miejsca zdarzenia pokazują, że przy gaszeniu ognia pracowała tylko jedna jednostka straży pożarnej. Nie wiadomo, ilu Polaków uczestniczyło w wypadku. Po zażegnaniu niebezpieczeństwa turyści mogą kontynuować pobyt na wyspie Zakynthos i cieszyć się pozostałym urlopem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Krzysztof Jackowski miał wizję, która budzi dreszcze. Widział ogromną katastrofę, dalej jest tylko gorzej
  2. Była żona zrujnuje Piotra Żyłę? Eksperci apelują do popularnego skoczka
  3. Gigantyczna konkurencja dla Lidla i Biedronki? Już zapadła decyzja, są konkrety
  4. Nie ma odwrotu, Aleksander Kwaśniewski podjął niespodziewaną decyzję. Wielu nie dowierza
  5. Rozenek-Majdan pokazała brzuch 6 tygodni po porodzie bez retuszu. Widoku nie da się zapomnieć
  6. Tragedia, nie żyje. Ujawniono właśnie jeszcze gorsze fakty nt. kulis
  7. Gigantyczna konkurencja dla Lidla i Biedronki? Już zapadła decyzja, są konkrety
  8. Krzysztof Jackowski miał wizję, która budzi dreszcze. Widział ogromną katastrofę, dalej jest tylko gorzej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News