Zapaliło się 20 namiotów, 4 dzieci nie żyje. Potworna tragedia na biwaku w Rosji

Zapaliło się 20 namiotów, 4 dzieci nie żyje. Potworna tragedia na biwaku w Rosji Źródło: youtube.com/Главное управление МЧС России Хабаровскому краю

Pożar, który miał miejsce w Rosji, pochłonął kilka niewinnych ofiar. W wyniku rozprzestrzeniającego się ognia zginęło 4 dzieci, inne zostały ranne. Biwak miał być świetną przygodą, a stał się tragedią.

Pożar, który nagle wybuchł na biwaku zapełnionym po brzegi małymi dziećmi, nie dał szans na przetrwanie niektórym z nich. Rodzice są zrozpaczeni, policja prowadzi dochodzenie, a za wszystko odpowie dyrektor obozu. Letnia przygoda zamieniła się w niewyobrażalny koszmar. 

Pożar pochłonął wszystko. Znane jest już jego źródło

Z poniedziałku na wtorek na terenie ośrodka narciarskiego Choldomi w Kraju Chabarowskim w Rosji wybuchł pożar. Biwak, który tam zorganizowano, liczył 26 namiotów ze 189 dziećmi w wieku od 7 do 15 lat. Zanim przyjechała pomoc, doszczętnie spłonęło 20 płach i wiadomo już, że zmarło czworo dzieci. Pierwszą ofiarą była śmiertelnie poparzona 11-latka, trzema kolejnymi dzieci wprowadzone w stan śpiączki farmakologicznej - 2 dziewczynki i chłopiec, który próbował pomagać w ewakuacji.

Rannych zostało 7 dzieci i 5 dorosłych, została im już udzielona pomoc medyczna. Ustalono także, co mogło być prawdopodobnym powodem wybuchu ognia. Jeden z uczestników powiedział, że w nocy było strasznie zimno, więc w namiotach ustawiono ogrzewacze powietrza.

- Jeden z chłopców położył na nim ręcznik, który później się zapalił. Grzejnik stał na drewnianym stoliku. Ogień przerzucił się ze stolika na łóżko. Zapaliło się wszystko - tak wynika z relacji chłopca.

Inna wersja mówi o tym, że dziewczynki chciały wysuszyć mokre ubrania i doszło do spięcia.

Wstrząsająca relacja matki. Dyrektor obozu został zatrzymany

- Moja córka ma 10 lat. Obudził ją w nocy jakiś huk. W namiocie gdzie spała, było już dużo dymu. Obudziła inną dziewczynkę i razem wybiegły na zewnątrz. W namiocie było 8 dziewcząt. 6 zostało. Dziewczynki zostały pozostawione same sobie - relacjonuje jedna z matek.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Komitet Śledczy Rosji natychmiast wszczął postępowanie w kierunku spowodowania śmierci przez zaniedbanie, w związku z czym dyrektor obozu, Maksym Kuzniecow, został zatrzymany. Nie tylko on - również właściciel obiektu, Witalij Burłakow.

Gubernator Kraju Chabarowskiego Siergiej Furgal poinformował media, że Kuzniecow prowadził działalność bez zezwolenia. Urzędnicy rzekomo mieli nie wiedzieć o istnieniu biwaku w tym miejscu. Sprzeciwiła się temu jedna z pracownic, według której co roku przyjeżdżała tu specjalna komisja. Dochodzenie trwa.

  1. Legendarny aktor ma raka krtani! Kochany przez fanów artysta schudł do 40 kg i oddycha przez rurkę tracheotomijną
  2. Ekstrawaganckie zachowanie Grażyny Torbickiej. Diwa nawet sama nie pakuje siatek z zakupami do samochodu, ma od tego człowieka
  3. Córka Marty Kaczyńskiej zamieściła w sieci pożegnalny wpis. Co się dzieje z nastolatką?!
  4. Niedźwiedź złamał mężczyźnie kręgosłup i trzymał jako zapas jedzenia. Po miesiącu znaleźli go myśliwi, zdjęcia przerażają
  5. Patomorfolodzy aż 5 godzin badali ciało Dawidka. Ich ustalenia są zatrważające, tak dokładnie zabił go tata
  6. Komendant Główny odkrywa w TVN nowe informacje ws. Dawidka. Serce rozpada się na milion kawałków
  7. Będą wyższe emerytury, ale trudno uwierzyć dla kogo. Wielu z was będzie wściekłych

Źródło: TVN24

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu