Ogromny pożar i czarny dym, fatalna sytuacja. Tragedia w centralnej Polsce

Ogromny pożar i czarny dym, fatalna sytuacja. Tragedia w centralnej Polsce Źródło: Pixabay.com arembowski

Pożar wyglądał bardzo groźnie, przez kilkanaście godzin z ogromnym ogniem walczyło 25 zastępów straży pożarnej. Ogromna tragedia wydarzyła się w centralnej Polsce.

Pożar wybuchł nagle, ogień szybko zaczął się rozprzestrzeniać i wkrótce objął niemal cały budynek. Mieszkańcy centralnej Polski byli przerażeni czarnym dymem na horyzoncie, sytuacja była bardzo groźna. Na miejscu procowało kilkudziesięciu strażaków, płomienie szalały kilka godzin.

Pożar w centralnej Polsce

18 marca 2020 roku w godzinach wieczornych straż pożarna dostała wezwanie do pożaru, który wybuchł w hali magazynowej w Jawczycach, w rejonie węzła Konotopa. Ogień rozprzestrzeniał się w zastraszającym tempie, płomienie szybko objęły niemal połowę budynku.

- Pali się hala magazynowa, około 2 tysięcy metrów kwadratowych. Jest objęta ogniem. Na miejscu pracuje 20 samochodów straży pożarnej, czyli 70 strażaków. Duży ogień jest i dużo dymu. Koncentrujemy się na tym, żeby ogień się nie rozprzestrzeniał. Na razie nie mam informacji o poszkodowanych - Informował przed godziną 19:00 Karol Kierzkowski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pożar szybko objął budynek hali magazynowej

Do pracujących na miejscu strażaków szybko dołączyły kolejne zastępy. Łącznie pożar przez wiele godzin gasiło 80 strażaków z 25 wozów. Okoliczni mieszkańcy byli przerażeni kłębami czarnego dymu unoszącymi się nad budynkami hali. Istniało również poważne zagrożenie wybuchem.

- Pożar cały czas jest w fazie, w której strażacy mogą prowadzić działania z zewnątrz. Do hali bezpośrednio przylegają butle z powietrzem. Ratownicy starają się, aby nie zajął ich ogień - relacjonował z miejsca zdarzenia późnym wieczorem Tomasz Zieliński, reporter "TVN Warszawa".

Dzisiaj grzeje: 1. Chiny mają propozycję dla Polski, chodzi o koronawirusa. Niebywałe, może okazać się kluczowa w walce z epidemią

2. Koronawirus na włosach? Jak często myć głowę w czasie epidemii? Lekarz odpowiada

Późnym wieczorem poinformowano, że sytuacja została opanowana. Przez noc trwało dogaszanie pożaru. Karol Kierzkowski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie przekazał, że spaleniu uległa połowa budynku i potwierdził, że nie ma żadnych poszkodowanych. Nie podano przyczyn pojawienia się ognia w hali magazynowej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z bronią w ręku ukradli 100 tys. maseczek. Przez koronawirusa dochodzi do strasznych wydarzeń
  2. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN
  3. Roksana Węgiel zamieściła w sieci ważne nagranie. Przekazała pilną wiadomość o koronawirusie
  4. Protesty pod szpitalem w Łomży, gdzie mają być leczeni na koronawirusa. Nagrania trafiły do sieci
  5. W Holandii nie ma już bezpańskich psów. Posmutnieliśmy, gdy dotarło do nas, jakie metody zastosowano
  6. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony

źródło: TVN

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News