W domu wybuchł groźny pożar. 13-letni Olaf rzucił się na ratunek, w domu była jego młodsza siostra

W domu wybuchł groźny pożar. 13-letni Olaf rzucił się na ratunek, w domu była jego młodsza siostra Źródło: unsplash/ Matt Chesin

Pożar w domu nie przestraszył ledwie 13-letniego Olafa. Chłopiec mieszkający w Katowicach zachował się tej sytuacji lepiej niż niejeden dorosły i nie dość, że uratował siostrę przed płomieniami, to jeszcze sam zgasił źródło niebezpieczeństwa. Jego postawa powinna być wzorem dla wszystkich.

Pożar, który wybuchł w jednym z katowickich domów, mógł być wyjątkowo niebezpieczny. 13-letni Olaf, który przebywał w domu z młodszą siostrą, wyczuł, że budynek znalazł się w ogniu. Zamiast spanikować, młody nastolatek pokazał się ze swojej najlepszej strony i samodzielnie pokonał płomienie, ratując przy tym swoją siostrę i domowego kota. Straż pożarna nie może wyjść z podziwu dla tak dojrzałej i bohaterskiej postawy.

Pożar mało co nie zabił małej Mai. Olaf wykazał się bohaterstwem

Olaf, który na co dzień jest uczniem VII klasy Szkoły Podstawowej nr 62 im. Józefa Kocurka w Katowicach, dostał od swojej mamy polecenie posprzątania szafek przed świętami Bożego Narodzenia. Kiedy chłopiec zaczął czyścić meble, poczuł, że coś niedobrego zaczęło dziać się w jego domu. Niewiele myśląc, ewakuował swoją siostrą i złapał za gaśnicę.

- Mama mnie poprosiła, żebym umył szafki na święta i w pewnym momencie coś jakby strzeliło, taki powiew, czuć było gazem, korki wywaliło, światła nie było w domu. [...] Wziąłem tylko siostrę na korytarz, a potem gaśnicę i ugasiłem ogień - opowiada 13-letni bohater.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Straż pożarna pod wrażeniem bohaterskiej postawy chłopca

Zachowanie nastolatka nie uszło uwadze straży pożarnej, która przyznała, że chłopiec mimo młodego wieku zachował się o wiele bardziej odpowiedzialnie niż niejeden dorosły, a jego postawa powinna być wzorem dla wszystkich.

Dzisiaj grzeje: 1. Syn Natalii Kukulskiej to prawdziwy przystojniak. Czym się zajmuje?
2. Pilny alarm w całym powiecie, chłopiec nie żyje! Trwają poszukiwania zabójcy

- Postawa podręcznikowa - nie wyobrażam sobie, żeby ktoś mógł coś więcej i lepiej i zrobić. Podszedł metodycznie - ewakuował osoby zagrożone, ugasił ogień za pomocą dostępnego sprzętu. Kiedy na miejsce przyjechały nasze zastępy, wszystko właściwie już było zrobione przez Olafa - mówił komendant miejski Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach Arkadiusz Korzeniewski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Różal potroił stawkę za znalezienie zwyrodnialca, który w potworny sposób skatował psa
  2. Niektóre emerytki zyskają podwójnie. Nie tylko wyższą emeryturę, ale i odszkodowanie
  3. Mógł je mieć Tomasz Lis. 8 objawów ostrzegających 24 godziny przed udarem
  4. Jacek Rozenek skomentował ciążę Małgorzaty Rozenek. Takich słów nikt się nie spodziewał
  5. Pyszne, kremowe ciasto bez pieczenia to prawdziwy hit. Każdy poprosi o dokładkę, a potem o przepis

źródło: RMF 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News