Pożar w szpitalu
Pikio.pl
Monika Majko - 14 Listopada 2020

Pilna ewakuacja, 12 zastępów straży w akcji, ogień i dym było widać z daleka. Pożar w dużym szpitalu

Pożar w polskim szpitalu, na miejscu pracuje 12 zastępów straży pożarnej. Krajowe media przekazały dramatyczne informacje.

Pożar w dużym polskim szpitalu wybuchł w sobotnie popołudnie, trwa akcja ratunkowa. Na miejsce udało się 12 zastępów straży pożarnej, dym było widać z daleka. Szokujące wiadomości obiegły krajowe media.

Pożar w katowickim szpitalu - na miejscu pracuje 12 zastępów straży pożarnej

W sobotnie popołudnie 14 listopada br. media obiegły informacje o pożarze w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Katowicach. Kapitan Adam Kryla z Komendy Miejskiej PSP w Katowicach przekazał, że zgłoszenie o pożarze w szpitalu przy ul. Medyków strażacy otrzymali tuż po godzinie 12:00.

Mieszkańcy rodzinnej wsi kard. Dziwisza wypowiedzieli się o duchownym. Zdradzili pilnie strzeżoną tajemnicęMieszkańcy rodzinnej wsi kard. Dziwisza wypowiedzieli się o duchownym. Zdradzili pilnie strzeżoną tajemnicęCzytaj dalej

- Strażacy, którzy przyjechali na miejsce potwierdzili informację o wydobywającym się dymie. Doszło do pożaru w jednej z sal na siódmym piętrze. Pożar już się nie rozprzestrzenia, został opanowany; trwa oddymianie tej kondygnacji - przekazał kpt. Kryla.

O pożarze poinformował służby personel szpitala. Strażacy natychmiast wyruszyli na miejsce wezwania, w akcji brało udział kilkanaście zastępów lokalnej straży pożarnej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Szef WHO zaapelował do krajów o solidarność

Pożar wybuchł w jednej ze szpitalnych sal

Pożar na szczęście szybko udało się opanować, a ogień nie zajął innych części szpitala. Strażacy przeprowadzają teraz oddymianie w budynku .

- Paliła się sala szpitala. Decyzją lekarza dyżurnego ewakuowane zostały dwa oddziały - chirurgii i ginekologii. Ewakuowano 20 pacjentów i 10 osób z personelu. Dwie pielęgniarki zgłaszały dolegliwości związane z podtruciem dymem - przekazał Adam Kryla.

Dzisiaj grzeje:

1. Wiceminister zdrowia zdradził, co stanie się już 18 listopada. Niebywałe doniesienia dla wielu Polaków

2. „Rodzice mają 6 córek , a każda z nich ma brata”. Potrafisz rozwiązać zagadkę? Przerosła 96% z nas

3. Premier Morawiecki nie mógł dłużej milczeć. Ważny apel do wszystkich Polaków

Teraz strażacy będą sprawdzać, co było przyczyną pożaru. Dziennikarze katowickiej "Gazety Wyborczej" przekazali, że prawdopodobnie przyczyną pojawienia się ognia w szpitalnej sali było zapalenie papierosa przez jednego z pacjentów.

Na razie jednak ta informacja nie została oficjalnie potwierdzona. Na miejscu trwają czynności, mające na celu ustalenie dokładnego przebiegu zdarzeń.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Edyta Górniak trafi do więzienia? Szerzy kontrowersyjne teorie o epidemii, przez co podpadła kilku osobom
  3. "Zamknijcie okna, zostańcie w domach". Pilny apel służb porządkowych, zagrożenie dla życia i zdrowia
  4. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  5. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  6. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  7. Lepszy niż z pudełka, cudowny i niezapomniany kopiec kreta. Domowa receptura jest o niebo smaczniejsza i zdrowsza
  8. Niepublikowane dotąd zdjęcia i wielki sekret Andrzeja z "Rolnicy. Podlasie" ujrzały światło dzienne. Fani są zachwyceni
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wyborcza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News