Dzieci konały w płomieniach, najmłodsze miało 8 miesięcy. Koszmarne wiadomości z zagranicy obiegły media

Dzieci konały w płomieniach, najmłodsze miało 8 miesięcy. Koszmarne wiadomości z zagranicy obiegły media Źródło: Facebook/Erie Firefighters

Pożar rozprzestrzenił się w placówce, w której przebywały dzieci. Według informacji Straży Pożarnej, zginęło aż pięcioro z nich. Najmłodsze miało zaledwie 8 miesięcy.

Pożar wstrząsnął mieszkańcami miejscowości Erie w Pensylwanii (USA). W nocy zapaliła się budynek centrum opieki przedszkolnej, która według relacji sąsiadów służyła także jako nocny ośrodek opieki dla dzieci. Mimo ogromnych starań strażaków, nie żyje aż pięcioro podopiecznych placówki.

Pożar zajął centrum opieki przedszkolnej. Zginęło pięcioro dzieci

Jak podaje policja z miejscowości Erie, do pożaru doszło o godzinie 1:15 z soboty na niedzielę. Zgłoszenie do służb ratowniczych wysłali sąsiedzi - usłyszeli krzyki osób, którym udało się przedostać na dach. W placówce przebywało wtedy dokładnie siedem osób. Straż Pożarna poinformowała, że udało im się wyciągnąć wszystkie osoby, które przebywały w środku. Aby ocalić życie poszkodowanych, ratownicy musieli wykonać resuscytację.

Niestety, uratowano jedynie dwie osoby - w tym jedną z kobiet mieszkającą w placówce. Została ona przewieziona do szpitala UPMC Mercy w Pittsburghu. Pozostała piątka zginęła w trakcie prób przywrócenia funkcji życiowych. Najmłodsza z ofiar miała zaledwie 8 miesięcy, najstarsza 7 lat.

Przerażający widok spalonego centrum opieki. W trakcie akcji ranny został szef straży pożarnej

Akcja była dla straży pożarnej niezwykle trudna i kosztowna. Jak przyznaje szef służb gaśniczych - Guy Santone, akcje z ratowaniem małych dzieci z pożarów są niezwykle trudne. On sam ucierpiał i odniósł rany w trakcie akcji ratowniczej. Przed przyjazdem strażaków poszkodowanych próbował ratować sąsiad, ale został zatrzymany przez dym na pierwszym piętrze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zdjęcia z pożaru zostały opublikowane na Facebooku Straży Pożarnej w Erie. Można zobaczyć zgliszcza budynku, który częściowo był wykonany z drewna. Widać również stłoczonych strażaków, badających gruzy i dogasających ostatki pożaru. Szef Straży Pożarnej z Erie, Guy Santone podejrzewa, że mogło dojść do podpalenia, ale podkreśla, że jest zbyt wcześnie, aby wydać ostateczny osąd.

Dzisiaj grzeje: 1. Największy biust Polsatu bez stanika. Gwiazda stacji na wakacjach rozpala do czerwoności
2. Waloryzacja jak pułapka. 10 tys. osób z niższą emeryturą do końca życia

Źródło: Facebook/Erie Firefighters

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najmądrzejsze znaki zodiaku. Te 4 zodiaki mają najwyższe IQ, biją resztę na głowę
  2. Uwielbiana aktorka znów walczy z bezlitosnym rakiem. „Wolę nie wiedzieć, ile czasu mi zostało”. Lekarze nie dają jej żadnych szans
  3. Jego mama przewróciła się na schodach i umarła. To co zrobił jej malutki syn budzi ogromny podziw
  4. 93 ofiary śmiertelne powodzi. TVN podaje przerażające wiadomości z zagranicy
  5. Mały Maks walczy o życie. Straszna walka z czasem i okropną chorobą

Źródło: Erie News Now

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News