Potężny pożar pod Moskwą. Elektrownia nagle stanęła w ogniu, porażające zdjęcia z miejsca

Potężny pożar pod Moskwą. Elektrownia nagle stanęła w ogniu, porażające zdjęcia z miejsca Źródło: twitter.com/Liveuamap

Pożar, który wybuchł dziś pod Moskwą, postawił na nogi wszystkie okoliczne służby. Sprawa była poważna, ponieważ w ogniu stanęła elektrownia. Świadkowie udokumentowali ten straszny incydent, a zdjęcia są naprawdę przerażające.

Pożar elektrowni pod Moskwą zmroził krew w żyłach nie tylko świadkom znajdującym się niedaleko miejsca zdarzenia, ale też mieszkańcom miasta - niektórzy myśleli nawet nad ewakuacją, tak przerażającej wielkości był słup ognia. Do akcji wkroczyły natychmiast jednostki straży pożarnej, a do sieci wyciekły zdjęcia, które mrożą krew w żyłach. 

11 osób zostało rannych w pożarze 

Mytiszcze znajduje się zaledwie 30 km od centrum Moskwy. To tam dziś wybuchł pożar, który widziano z odległości kilku kilometrów. Świadkowie zdarzenia nie mogli uwierzyć w to, co się dzieje, a jednocześnie bali się, bo nie wiedzieli, jakie skutki może przynieść ognień w elektrowni. Początkowo informowano, że płoną zbiorniki z paliwem niedaleko przedsiębiorstwa, ale inne rosyjskie media szybko obwieściły, że ogień pojawił się w gazowej stacji wysokiego ciśnienia na terenie elektrowni.

Jak podaje rosyjskie ministerstwo zdrowia, w wyniku pożaru 11 osób odniosło obrażenia. Nikt jednak nie został hospitalizowany - były to powierzchowne obrażenia i na szczęście nikt nie zginął.

Pożar natychmiast zajął powierzchnię około 1000 metrów kwadratowych

Ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych w tym samym momencie zaczęło uspokajać świadków zdarzenia mówiąc, że okolicznym budynkom nie grozi niebezpieczeństwo. Słup ognia mierzył 50 metrów wysokości, nic więc dziwnego, że wywołał panikę. W błyskawicznym tempie objął teren 1000 metrów kwadratowych. Okazało się, że zapalił się gazociąg wysokiego ciśnienia, który odpowiadał za transport gazu do elektrowni.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Budynek elektrowni nie został całkowicie zajęty przez ogień - pożar nie miał dostatecznej siły, by zająć główną konstrukcję. Na tę chwilę prace w budynku zostały całkowicie wstrzymane, dopóki strażacy i specjaliści nie ocenią szkód i nie określą tego, w jaki sposób wyglądał będzie dalszy harmonogram prac.

Elektrownia została zbudowana w latach 90. i nawet w przypadku pożaru, nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego. Jej moc to 1060 megawatów, a jako paliwo wykorzystuje właśnie gaz.

Fot. twitter.com/TACC

Fot. twitter.com/Liveuamap

Fot. twitter.com/MOSNEWS_MOSCOW

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co studiowała Krystyna Pawłowicz? Stawiamy miliony, że nie zgadniecie! Ta informacja zwali was z nóg
  2. PRZERAŻAJĄCY wygląd Alicji Resich-Modlińskiej. Legenda TVP zniszczyła twarz operacjami plastycznymi
  3. Babcia Beaty Tyszkiewicz była zakonnicą. Jej męża spotkał najokrutniejszy i najkrwawszy z możliwych losów
  4. Oto gdzie pochowano Annę Przybylską. Wielu może się mocno zdziwić
  5. Poszukiwali zaginionej 15-letniej córki pracownika Watykanu. Gdy otworzyli groby ścięło ich z nóg, Jan Paweł II w tle
  6. Pilny alarm IMGW w TVN na piątek i sobotę dla połowy Polski. Sytuacja jest bardzo poważna, lepiej zostańcie w domach
  7. Tak wygląda grób Babki z "Kiepskich" lata po śmierci artystki. Wzruszające

Źródło: TVP

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News