Pożar w nielegalnym domu opieki, nie żyje 9 osób, kilkanaście w ciężkim stanie trafiło do szpitala. Tragiczne informacje z zagranicy

Pożar w nielegalnym domu opieki, nie żyje 9 osób, kilkanaście w ciężkim stanie trafiło do szpitala. Tragiczne informacje z zagranicy Źródło: Pixabay.com LucianodeGraaf

Pożar wybuchł w nocy z 10 na 11 maja 2020 roku, ogień szybko objął cały budynek. W wyniku zdarzenia śmierć poniosło 9 osób, kilkanaście poszkodowanych w ciężkim stanie trafiło do szpitala. Ze wstępnych informacji wynika, że są oni pacjentami i pracownikami nielegalnego ośrodka opieki.

Pożar w domu opieki zabił 9 osób, kilkanaście poszkodowanych trafiło w ciężkim stanie do szpitala, kilku wciąż walczy o życie. Ogień pojawił się w budynku tuż przed północą w niedzielę 10 maja 2020 roku. Śledczy wstępnie ustalili, że placówka w Krasnogorsku pod Moskwą działała nielegalnie.

Pożar w nielegalnym domu opieki w Krasnogorsku - zginęło 9 osób, kolejne walczą o życie w szpitalu

Ogień w budynku pojawił się w nocy z niedzieli na poniedziałek. Według wstępnej oceny specjalistów pożar rozpoczął się w pomieszczeniu z natryskami. Jak poinformowała rosyjska agencja prasowa TASS, ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną zdarzenia mogło być zarówno zwarcie elektryczne, niesprawność sieci, jak i nieostrożne obchodzenie się z ogniem.

W budynku funkcjonował ośrodek opieki dla osób starszych i hospicjum, w chwili zdarzenia znajdowało się w nim łącznie 29 podopiecznych oraz 8 pracowników. Ewakuacja byłą szczególnie trudna ze względu na fakt, że większość pensjonariuszy nie poruszała się samodzielnie, a wielu z nich przyjęło wcześniej środku nasenne. Kilkanaście osób trafiło w ciężkim stanie do szpitala, 9 zmarło, 6 pozostaje w akcji reanimacyjnej.

To kolejny podobny przypadek w Rosji. Miesiąc temu pożar wybuchł w nielegalnym ośrodku opieki w Moskwie

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak donoszą lokalne media, ośrodek opieki w Krasnogorsku działał nielegalnie. Według dokumentów był to budynek wynajmowany przez prywatną osobę, a działalność placówki nie została nigdzie zgłoszona, co oznacza, że nie dokonano wcześniej w ośrodku żadnych kontroli.

Dzisiaj grzeje: 1. Od dzisiaj w życie wchodzi wielka zmiana. Wielu Polaków czekało na ten dzień

2. Ministerstwo Zdrowia wysłało pierwsze SMSy. Nie dostałeś? Znamy ich treść

W poprzednim miesiącu na terenie Rosji doszło do podobnego zdarzenia, w wyniku którego śmierć poniosło siedem osób. Pożar wybuchł na początku kwietnia 2020 roku w prywatnym domu opieki w Moskwie. Placówka nie była oficjalnie zarejestrowana, a budynek nie został dostosowany do norm bezpieczeństwa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niebezpieczny nowotwór atakujący głównie ludzi młodych. Warto znać jego objawy
  2. Kamil Stoch nigdy o tym nie mówił. Na jaw wyszły fakty o jego religijności. Jakiego jest wyznania?
  3. Od wczoraj wielu Polaków otrzymuje SMS-y od MZ. Gdy go dostaniesz, natychmiast musisz zrobić ważną rzecz
  4. Pierwszy raz od wybuchu epidemii. Szumowski przekazał wiadomość, na którą czekali wszyscy Polacy
  5. Łukasz Szumowski przekazał dramatyczne wieści. Gdyby nie jeden szczegół, Polska miałaby już tendencję spadkową
  6. Dodaj 15 kropli do wody i mleka. Wyrosną gigantyczne pomidory w przyśpieszonym tempie o smaku nie do opisania

źródło: RMF 24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News