Ogromny pożar na miejscu niedawnej tragedii. Dym widać z wielu kilometrów

Ogromny pożar na miejscu niedawnej tragedii. Dym widać z wielu kilometrów Źródło: twitter.com Timour Azhari

Ogromny pożar w miejscu, gdzie jeszcze nie tak dawno doszło do porażającej w skutkach tragedii. Mieszkańcy są przerażeni, w popłochu szukają jakiegokolwiek schronienia. Straż pożarna walczy z żywiołem.

Pożar wybuchł nagle, rozprzestrzeniając się w zatrważającym tempie. Lokalna społeczność stara się na własną rękę uchronić przed żywiołem, jednak jak donoszą media, nie wykluczone, że niebawem ewakuacją zajmie się wojsko. Sytuacja jest dramatyczna, a co gorsza, ogień zdaje się tylko przybierać na sile. 

Wielki pożar w miejscu niedawnej tragedii 

Jak donosi Onet, sceny rodem z horroru rozgrywają się w porcie w Bejrucie, gdzie przed kilkoma tygodniami doszło do potężnego wybuchu, który z ziemią zrównał wszystko w promieniu kilku kilometrów. Tym razem pożar wybuchł strefie wolnocłowej portu. Na miejsce natychmiast zostało zadysponowanych kilkanaście zastępów straży pożarnej, a także helikoptery. Funkcjonariusze nieprzerwanie walczą z żywiołem, trawiącym kolejne przestrzenie. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sytuacja jest fatalna. Żywioł bezlitośnie przybiera na sile, dlatego jak wynika z doniesień Onetu, lokalne władze nie wykluczają, że niebawem wojsko rozpocznie ewakuację mieszkańców najbliższych centrum tragedii. 

- Nie wiemy, co dokładnie się pali, staramy się ugasić ogień, ale jest za duży, potrzebujemy mieszanki wody i piany. Poprosiliśmy o wsparcie, potrzebujemy obrony cywilnej, i wszystkich załóg straży pożarnej - mówił szef ekipy ratowniczo-poszukiwawczej straży pożarnej, Michel el-Murr, cytowany przez Onet.  

Dzisiaj grzeje: 1. Ostatnie chwile Gienka Loski doprowadzają do płaczu. Mało kto wiedział, co działo się za zamkniętymi drzwiami
2. Mandat na ponad 2 miliony złotych? Rekordziście grozi również więzienie
3. Nagle Szumowski przerwał wywiad na żywo i zrobił powalającą rzecz. Widzowie nie wierzyli własnym oczom, kto by pomyślał?

W sieci pojawia się coraz więcej filmów z miejsca tragedii, a widok mrozi krew w żyłach. Czarne kłęby dymu spowiły stolicę Libanu, siejąc jeszcze większy strach wśród mieszkańców. Na nagraniach widać również biegnących z dala od pożaru ludzi, krzyczących do siebie nawzajem: "uciekajcie, wszyscy, uciekajcie". 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Prowadząca "Nasz nowy dom" Polsatu po raz pierwszy o swoim dzieciństwie. "Musieliśmy sobie radzić"
  2. Milionerzy: Dostał niezwykle ciężkie pytanie za 40000 zł. Znasz poprawną odpowiedź?
  3. Dramat w rodzinie Lisów, ciężka choroba wygrała. Hanna przeżywa żałobę, zmarła jej matka
  4. Łukasz Szumowski zdradził, co czeka nas jesienią. Wszystko poszło na antenie na żywo
  5. Zacznie się już niebawem. Jackowski przekazał wizję wywołujące przerażenie
  6. Trick rodem z PRL-u. Kotlety schabowe można zrobić z mięsa mielonego, znamy przepis

Źródło: Onet 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News