Pożar w DPS-ie
Jakub Kaminski/East News zdj. ilustracyjne
Monika Majko - 10 Stycznia 2021

Do akcji wezwano 18 zastępów straży pożarnej, wszystkich trzeba było ewakuować. Tragiczne sceny na wschodzie Polski

Pożar wybuchł na terenie jednego z Domów Pomocy Społecznej, na miejsce zdarzenia natychmiast wezwano służby ratunkowe. Strażacy przeprowadzili ewakuację mieszkańców i personelu placówki, trwała trudna walka z płomieniami.

Pożar wybuchł nagle w godzinach porannych, na miejsce wezwano 18 zastępów straży pożarnej. Służby pilnie ewakuowały mieszkańców i pracowników ośrodka. Nie wiadomo, kiedy będą mogli bezpiecznie powrócić do placówki.

Pożar w DPS-ie - straż pożarna ewakuowała mieszkańców placówki

Ogień pojawił się w jednym z DPS-ów na Podlasiu na wsi Dzięciołówka w niedzielę 10 stycznia 2021 roku. W płomieniach stanęła się drewniana przybudówka, która przylega do głównego obiektu placówki. Straż pożarna w Dzięciołówce otrzymała informacje o pożarze po godzinie 8:00.

Przybudówka była wykorzystywana m.in. jako stołówka i świetlica. Pomieszczenie spłonęło niemal doszczętnie, a na miejsce zdarzenia wezwano aż 18 zastępów straży pożarnej. Służby podjęły natychmiastową decyzję o ewakuacji z budynku wszystkich pensjonariuszy oraz pracowników ośrodka.

Z budynku ewakuowano łącznie 29 pensjonariuszy i czterech pracowników. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Strażacy prowadzą działania, mające na celu całkowite wygaszenie pogorzeliska i zabezpieczenie budynku głównego DPS-u.

Kiedy żona Kamila Stocha pojawiła się na gali, wszyscy zamarli. Każdy patrzył na jej suknię, polała się krytykaKiedy żona Kamila Stocha pojawiła się na gali, wszyscy zamarli. Każdy patrzył na jej suknię, polała się krytykaCzytaj dalej

- Szczęście w nieszczęściu, bo nikomu nic się nie stało i to jest najważniejsze - przekazał wójt gminy Mirosław Lech.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że w wyniku pożaru uszkodzona została instalacja elektryczna w głównym budynku, który jest ogrzewany elektrycznie. Mieszkańcy placówki zostali tymczasowo ulokowani w budynku szkoły podstawowej w Korycinie.

Wójt gminy Mirosław Lech zapowiedział, że samorząd będzie pomagał do czasu, aż budynek prywatnego domu opieki społecznej znów zostanie dopuszczony do użytkowania, a pensjonariusze i pracownicy będą mogli bezpiecznie powrócić do ośrodka.

Do pilnej ewakuacji doszło również na początku roku. 4 stycznia 2021 roku ogień pojawił się w budynku Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Z zagrożeniem walczyło niemal 40 strażaków, a z budynku szpitala wyprowadzono blisko 300 osób. Więcej o tej sprawie przeczytasz TUTAJ.

- Ogień objął instalację elektryczną od piwnicy do drugiego piętra. Topiące się kable spowodowały bardzo silne zadymienie - przekazał wówczas młodszy kapitan Łukasz Górczyński z łódzkiej straży pożarnej.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Krystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć w jakich pławi się luksusachKrystyna Janda mieszka w pałacu jak z bajki. Trudno uwierzyć, w jakich pławi się luksusachCzytaj dalej

Źródło: RMF 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News