Ogromny pożar na zachodzie Polski. Sytuacja jest dramatyczna

Ogromny pożar na zachodzie Polski. Sytuacja jest dramatyczna Źródło: .

Ogromny pożar wybuchł na zachodzie Polski. Na miejscu błyskawicznie zjawiła się straż pożarna, która rozpoczęła walkę z żywiołem. Sytuacja jest dramatyczna, prace służb trwają nieprzerwanie.

Pożar trawi kolejne metry budynku, a rozprzestrzeniając się w zatrważającym tempie utrudnia działania mundurowych. W okolicy, wśród mieszkańców, zapanował popłoch i niepewność, czy żywioł zagraża ich życiu. Koszmarna sytuacja zmusiła mundurowych do zamknięcia jednego odcinka drogi. 

Potworny pożar na zachodzie Polski. Sytuacja jest dramatyczna

Jak donosi Głos Wielkopolski, do zdarzenia doszło dziś w miejscowości Mikstat-Pustkowie w powiecie ostrzeszowskim. Około godziny 11:00 w jednej z hal produkcyjnych wybuchł pożar, który w błyskawicznym tempie zaczął trawić budynek. Świadkowie natychmiast zawiadomili straż pożarną, która zjawiła się już po kilku minutach - na miejsce zadysponowano aż 15 zastępów funkcjonariuszy, którzy pilnie rozpoczęli walkę z żywiołem. 

- Na miejscu okazało się, że pali się 300 metrów kwadratowych hali produkcyjno-magazynowej. W pierwszej fazie pożaru skupiliśmy się na obronie budynku biurowo-mieszkalnego, który bezpośrednio przylega do hali - powiedział rzecznik prasowy KP PSP w Ostrzeszowie starszy sekcyjny Radosław Gatkowski. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Sytuacja jest dramatyczna i, choć prace funkcjonariuszy trwają nieprzerwanie, wciąż nie udało się w pełni zapanować nad ogniem. W związku z panującym żywiołem zamknięto drogę wojewódzką nr 447 na odcinku Mikstat-Antonin, a policja kieruje wszystkich kierowców wyznaczonymi objazdami. W chwili obecnej nie jest pewne co mogło doprowadzić do wzniecenia ognia, jednak niewykluczone, że gdy tylko pożar uda się ugasić, służby zajmą się wyjaśnianiem dokładnych okoliczności.

Dzisiaj grzeje: 1. Policja siłą wyrzuciła ją z plaży. Wszystko przez strój kąpielowy, który miała na sobie
2. Informacyjny chaos, mnóstwo zabitych. Trwa pilna akcja pod centrum handlowym

Nie jest także pewne, czy są osoby ranne, choć doniesienia mediów zdają się nie wskazywać, by w zdarzeniu ktoś ucierpiał. Kolejne informacje najprawdopodobniej pojawią się w przeciągu kilku najbliższych godzin, gdy tylko służbom uda ustalić się coś więcej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Biedronka oszukała wszystkich? Przed chwilą policja pilnie wkroczyła do sklepu, Polacy będą wściekli
  2. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same
  3. Myślisz, że nie jesz przeterminowanego i nadgniłego mięsa? Ujawniamy sposoby sklepów na "odświeżanie" jedzenia, porażające
  4. Małgorzata Rozenek w ciąży wylądowała nagle w szpitalu? Radosław Majdan opublikował zdjęcie, wyjaśniamy
  5. Irena Santor po śmierci Lipko zdradziła wszystko. Mało kto wiedział jaka była prawda

Źródło: glos wielkopolski 

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News