Kolejne dramatyczne, gorsze niż wszyscy myśleli doniesienia po wybuchu gazu. Po tragedii na Słowacji wzrosła liczba ofiar

Kolejne dramatyczne, gorsze niż wszyscy myśleli doniesienia po wybuchu gazu. Po tragedii na Słowacji wzrosła liczba ofiar Źródło: .

Pożar bloku mieszkalnego na Słowacji spowodował, że wszystkie służby zostały postawione na nogi. W dniu tragedii z budynku ewakuowano wszystkich mieszkańców i odnaleziono 5 ciał. Strażacy nadal pracują w miejscu zdarzenia, a ilość ofiar dramatycznie rośnie.

Pożar w słowackim Preszowie zatrząsł całym miastem. W bloku doszło najprawdopodobniej do wybuchu gazu. Po wydobyciu 5 ciał każdy miał nadzieję, że to wszystkie ofiary katastrofy. Niestety, komendant straży pożarnej na bieżąco przekazuje smutne informacje.

Pożar strawił prawie połowę budynku. Z gruzów ciągle wydobywane są ciała

6 grudnia około południa miastem na wschodzie Słowacji zatrząsł wybuch. W bloku mieszkalnym w Preszowie między 9. a 12. piętrem doszło do eksplozji, przez co zawaliła się cała klatka schodowa. Budynek opanował pożar - ogień szybko rozprzestrzenił się od 6. piętra w górę, przez co wielu mieszkańców zostało uwięzionych we własnych mieszkaniach. 4 kondygnacje zostały całkowicie spalone, uszkodzeniu uległ też dach.

Strażakom udało się ewakuować 34 mieszkańców słowackiego bloku. 40 osób odniosło jednak lekkie obrażenia, dwie z nich potrzebowały hospitalizacji. Nie obyło się jednak bez ofiar. Komendant straży pożarnej w Preszowie, Jan Goliasz, przekazał tragiczne informacje - do 7 wzrosła liczba ofiar pożaru, który był prawdopodobnie konsekwencją wybuchu gazu.

Tragiczny bilans katastrofy może nie skończyć się na 7 osobach

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak mówił Jan Goliasz, w dniu wybuchu pożaru strażakom udało się wydobyć z gruzów 5 ciał. Tragiczny bilans wzrósł już na drugi dzień. 7 grudnia nad ranem odnaleziono ciało kolejnej osoby, a kilka godzin później strażacy odkryli nieżyjącego, starszego mężczyznę. Niewykluczone, że ofiar może być więcej - jak informuje komendant: "Nic nie wiemy o losie jeszcze jednej osoby, ale mogła ona nie znajdować się w budynku. Mamy też nadzieję, że w środku nie było gości".

Dzisiaj grzeje: 1. Bogusław Linda pokazał swoją 27-letnią córkę. Jest tak piękna, że oczy same się otwierają
2. Nie żyje Hanna Polk. Gwiazda najlepszych polskich seriali, nagłe straszne doniesienia

Wiadomo, że w budynku ogarniętym przez pożar 2 lata temu przeprowadzono remont i modernizację, na którą nie zgadzali się strażacy. Według nich niezgodna z przepisami zaplanowana już przebudowa mogła spowodować zawalenie się klatki schodowej. Ostatecznie utrudniło to dostęp do niektórych mieszkań i potrzeba było używać zewnętrznych wysięgników do ratowania uwięzionych w środku osób. Gdyby nie remont, klatka schodowa nie zawaliłaby się i można byłoby uniknąć tylu ofiar.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Trwa przybierający na sile atak silnego wiatru w polskiej miejscowości. Przed niebezpieczeństwem ostrzega IMGW
  2. Media obiegły najgorsze wieści, zaginęła Megan. Mieszkańcy i rodzina są zrozpaczeni, trwa dramatyczna akcja poszukiwawcza
  3. Gotujesz rosół na udkach z kurczaka? Popełniasz ogromny błąd, najlepsi kucharze ostrzegają
  4. Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. "Prawda, że jeszcze ładny?"
  5. Prawo jest bezlitosne, jeśli masz w domu instalację gazową. Możesz łatwo wylądować przed sądem

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News