Matka i jej dwie córki zginęły w tragicznym pożarze. Prezydent miasta ogłosił żałobę

Matka i jej dwie córki zginęły w tragicznym pożarze. Prezydent miasta ogłosił żałobę Źródło: TVN

Pożar, do którego doszło wczoraj w jednym z polskich miast, doprowadził do ogromnej tragedii. Zapis z bardzo trudnej walki strażaków z żywiołem powstałym po wybuchu butli z gazem można było obserwować na antenie TVN. Niestety, w wyniku całego zdarzenia zginęła matka wraz z dwoma córkami. Prezydent miasta nie mógł być obojętny i ogłosił żałobę.

Pożar wybuchł wczoraj we wczesnych godzinach popołudniowych w jednym z największych polskich miast. Policja i straż pożarna wciąż pracują na miejscu tragicznego zdarzenia, lecz już teraz wiemy, że w wyniku wybuchu i pojawienia się ognia śmierć poniosła 39-letnia matka oraz jej dwie córki. Wiadomości o smutnym wydarzeniu zasmuciły Polaków, którzy masowo zaczęli przesyłać swoje kondolencje rodzinie ofiar.

Na najsmutniejsze wieści zareagować postanowił prezydent Bytomia, który ogłosił, że w mieście trwać będzie żałoba. Rzadko dochodzi do sytuacji, w której jakakolwiek decyzja polityka nie wywołuje najmniejszych kontrowersji. Mieszkańcy uważają, że jest to właściwy sposób, by zareagować na ludzki dramat i symbolicznie oddać cześć zmarłym w trakcie pożaru, o którym mówi dziś cała Polska.

Pożar doprowadził do ogromnej tragedii

- Rodzinie ofiar i rodzinom osób poszkodowanych zapewniono pomoc psychologiczną. Na placu Klasztornym dla mieszkańców zostało zorganizowane wsparcie w szkole i w specjalnym busie. Dla wszystkich tych, którzy nie będą mogli wrócić do swoich mieszkań, zostały zapewnione miejsca noclegowe - ogłosił Urząd Miasta, zapewniając, że każdy poszkodowany może liczyć na wsparcie.

Dodatkowo prezydent Bytomia Mariusz Wołosz dodał, że odwołano wszystkie imprezy, które miały odbyć się w ciągu kilku najbliższych dni, a od dziś obowiązuje dwudniowa żałoba. Zarządca miasta chciał w ten sposób uczcić pamięć zabitych na skutek tragedii. Jego decyzję zgodnie poparli mieszkańcy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pożar wywołał wielkie przerażenie

Do tragedii doszło wczoraj około godziny 14.00 w Bytomiu przy ulicy Katowickiej. W kamienicy wybuchła butla z gazem, w związku z czym śmierć na miejscu poniosła kobieta i jej dwie córki. Służby przeszukały miejsce wypadku i wykluczyły większą liczbę ofiar.

Cztery osoby zostały ranne i w trybie natychmiastowym przetransportowano je do szpitala. Jak donoszą lekarze, ich życiu na szczęście nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Na miejscu zjawił się już nawet Mateusz Morawiecki, który na własne oczy zobaczył zgliszcza kamienicy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mąż znanej polskiej wokalistki zmarł w jej ramionach. Gwiazda kompletnie się załamała. Po latach zdecydowała się wyznać całą prawdę
  2. Ujawniono prawdę o pochodzeniu Danuty Wałęsy. Te informacje elektryzowały miliony Polaków. Zdębiejecie!
  3. Jurorzy "The Voice Kids" zamarli, kiedy dziewczynka weszła na scenę. Chwilę później z oczu wszystkich popłynęły łzy
  4. Wszyscy przeoczyli jeden ważny szczegół na zdjęciach ze chrztu syna Meghan i Harry'ego. W brytyjskich mediach zawrzało
  5. Synowa Katarzyny Dowbor wywołała burzę. Przyznała, że karmi piersią 1,5 roczne dziecko, matki dostały szału
  6. Jesteśmy wstrząśnięci, zmarła kultowa polska wokalistka, jedna z symboli Warszawy. TVP: przegrała z chorobą

źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News