Pożar wieżowca w centrum Warszawy. Ogromny ogień widać z daleka

Pożar wieżowca w centrum Warszawy. Ogromny ogień widać z daleka Źródło: fot. twitter. com

Pożar właśnie trawi jeden z wieżowców w Warszawie. Dym i płomienie wydobywające się z budynku widać ze znacznej odległości.

Pożar, który właśnie trawi jeden z warszawskich wieżowców, wstrząsnął mieszkańcami stolicy. Płomienie i dym unoszące się z budynku widać z bardzo daleka i wiele osób obserwuje teraz, jak ogień rozprzestrzenia się po budowli. W mediach społecznościowych pojawiły się już dziesiątki zdjęć płonącego wieżowca, który należy do kompleksu Warsaw Hub.

Bez wątpienia czegoś takiego warszawiacy nie widzieli od bardzo dawna. Centrum miasta praktycznie zamarło na widok gigantycznych płomieni, która teraz unosi się nad metropolią. Niektóre ze zdjęć zamieszczonych przez internautów wyglądają równie przerażająco, jak ujęcia z filmu katastroficznego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pożar w wieżowcu Warsaw Hub

Warsaw Hub składa się z trzech budynków, które nadal znajdują się w fazie budowy i jak na razie pożar obejmuje na szczęście tylko jeden z nich. Ciężko ocenić, jak konstrukcja zniesie tak duże płomienie. Wiele osób obawia się, że może przez to dojść do zawalenia się budowli, do tej pory jednak w mediach nie pojawiły się żadne oficjalne informacje. 

Budowa wieżowców rozpoczęła się w 2016 roki i miała zakończyć się w tym roku, jednak ze względu na dzisiejszy wypadek może okazać się to zbyt dużym wyzwaniem dla ekipy budowlanej. Kompleks położony jest w rejonie ulic Siennej, Towarowej i przy rondzie Daszyńskiego.

Wedle informacji podanych w mediach na miejscu są już obecne wozy straży pożarnej, a w walkę z niszczycielskim żywiołem zostało zaangażowanych aż 20 zastępów.

 - Doszło do pożaru trzech najwyższych kondygnacji wieżowca, w rogu budynku. Sytuacja jest rozwojowa. Są tam wysyłane kolejne zastępy strażaków. Działania prowadzimy z zewnątrz, jak i wewnątrz - mówił Mariusz Hantulski ze straży pożarnej w TVN24.

Wedle informacji podanych przez strażaków płonące materiały z budynku spadają na sam jego dół, przez co ich prace prowadzone są zarówno w środku, jak i na zewnątrz budynku. Podają również, że wewnątrz wieżowca nikt nie ma nikogo poza strażakami. Na szczęście wokół nie ma zbyt dużo budynków mieszkalnych, co minimalizuje możliwość rozprzestrzenienia się ognia.

 - Te materiały spadają na sam dół, także prowadzimy działania wewnątrz i na zewnątrz budynku. Płonące elementy spadają. W okolicy nie ma wielu budynków mieszkalnych. Z naszych informacji wynika, że nikt nie przebywał w budynku - dodaje Hantulski.

pożar fot. twitter.com

pożar fot. twitter.com

fot. twitter.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Największa tajemnica Jana Pawła II! Kim byli prawdziwi rodzice Karola Wojtyły?
  2. Emilia Krakowska trafiła DO SZPITALA! Znamy stan zdrowia uwielbianej przez Polaków aktorki
  3. Tomasz Lis przekazał najgorszą wiadomość. Słynny dziennikarz TVP nie żyje
  4. TVN właśnie przekazał nowe niepokojące informacje nt. pożaru wieżowca w centrum Warszawy. Warszawiaków czekają trudne chwile
  5. Monika Zamachowska apeluje do Andrzeja Dudy. Jej mąż potrzebuje pomocy prezydenta
  6. Dramatyczne wieści o uwielbianej bohaterce "Barw Szczęścia". Przerażająca choroba rujnuje jej życie

źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News