W pożarze zginęły 4 osoby. Na jaw wyszły nowe, porażające fakty, tragedii można było uniknąć

W pożarze zginęły 4 osoby. Na jaw wyszły nowe, porażające fakty, tragedii można było uniknąć Źródło: screen/WeekendFM

Pożar hospicjum w Polsce wstrząsnął mieszkańcami. O tragicznych wydarzeniach z Chojnic (województwo Pomorskie) wiadomo już od rana. Teraz na jaw wypłynęły nowe fakty.

To już kolejny pożar w ostatnim czasie w Polsce. Straż pożarna około godz. 3 nad ranem otrzymała zgłoszenie o pożarze w hospicjum. W akcji wzięło udział 14 zastępów (40 strażaków). Niestety, na miejscu okazało się, że będą poważne problemy ze sprawnym przeprowadzeniem akcji.

Pożar hospicjum w Chojnicach. Nowe informacje od straży pożarnej

Gdy strażacy dotarli do hospicjum, okazało się, że drzwi są zablokowane i nie można dostać się do środka. To właśnie z tego powodu personel nie mógł na własną rękę ewakuować pacjentów. Przy forsowaniu wejść musieli pomagać policjanci, dopiero potem rozpoczęła się akcja gaśnicza i ewakuacyjna. Problemów było znacznie więcej, ponieważ wielu pacjentów nie było w stanie poruszać się o własnych siłach, przez co trzeba było ewakuować ich wraz z łóżkami.

Jak podał komendant wojewódzki pomorskiego PSP, nadbryg. Tomasz Komoszyński, straż pożarna o pożarze dowiedziała się ze zgłoszenia personelu, a nie z automatycznego systemu przeciwpożarowego, bo placówka nie była w takowy wyposażona. Hospicjum nie było wyposażone w żadne czujniki czy sygnalizację przeciwpożarową. Z tego względu straż pożarna przeprowadzi kontrolę prewencyjną w innych placówkach.

Są cztery ofiary śmiertelne. W Chojnicach będzie obowiązywać żałoba

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak później poinformowano, mimo sprawnej i profesjonalnej akcji strażaków, nie udało się uratować 3 mężczyzn i jednej kobiety. Trzy osoby zginęły na miejscu, jedna z nich zmarła po przewiezieniu do innego szpitala. W hospicjum znajdowało się 24 pacjentów oraz personel. Pozostali poszkodowani cały czas znajdują się pod obserwacją lekarzy - w tej chwili ich życie nie jest zagrożone.

Dzisiaj grzeje: 1. Filip Chajzer pochwalił się mamą. "Wygląda młodziej od syna"
2. Agnieszka Chylińska pokazała rzecz, którą zrobiła jej córka. Serce pęka, żaden rodzic nie wie, jak zareagować

Jak ogłosił wojewoda województwa pomorskiego, w związku ze śmiercią pacjentów w Chojnicach przez dwa dni będzie obowiązywać żałoba, która zakończy się w środę wieczorem. Ponadto poinformował, że placówka wróci do działania w ciągu około dwóch miesięcy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Domowe sposoby na złogi w jelitach. W naszym organizmie może być ich nawet 15 kilogramów
  2. Wchodzą nowe przepisy. Wymagane jest dodatkowe wyposażenie aut
  3. Zenek Martyniuk brutalnie zaatakowany przez hejterów. Muzyk wydał oświadczenie
  4. Objawienie na scenie "The Voice Kids"! Gdy tylko otworzył usta, odwróciły się wszystkie fotele, niezwykła reakcja Dawida Kwiatkowskiego
  5. Andrzej zgotował małoletniej córce prawdziwe piekło. Budził ją w środku nocy i robił straszne rzeczy

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News