Jest pilny apel burmistrza Szczyrku! Nogi robią się jak z waty

Jest pilny apel burmistrza Szczyrku! Nogi robią się jak z waty Źródło: .

Nagły pożar, który powstał w wyniku wybuchu w Szczyrku, kompletnie zaskoczył lokalnych mieszkańców. Nikt nie spodziewał się takiej tragedii tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Burmistrz miasta wystosował pilny apel.

Gdy wybuchł pożar w Szczyrku (województwo śląskie), burmistrz miasta był jedną z pierwszych osób na miejscu tragedii. Antoni Byrdy mieszka zaledwie 100 metrów od budynku, który zawalił się w środę wieczorem. Wtedy też przyznał, że to prawdopodobnie najtragiczniejsze wydarzenie w historii miasta. 

Pożar zaczął trawić dom, później doszło do zawalenia się budynku. Tragedia w Szczyrku

W wyniku wybuchu, który wywołał pożar i zawalenie się budynku, zginęło osiem osób, w tym aż czworo dzieci. Do katastrofy miało dojść w wyniku przewiercenia przez ekipę budowlaną rurociągu z gazem o średnicy 15 centymetrów. Gaz miał ulotnić się do budynku - wtedy wystarczyła już tylko iskra, aby wywołać tragedię. Trzypiętrowy dom zapalił się, a chwilę później doszło do kompletnego zawalenia się budynku.

Burmistrz, który był na miejscu wypadku, zorganizował ciepłe posiłki dla mieszkańców. Gdy doszło do wybuchu, od gazu odcięta została niemal połowa miasta. W samym Szczyrku ogłoszono żałobę, mieszkańcy noszą zawiązane czarne kiry, flagi na masztach są opuszczone do połowy. Burmistrz zdecydował się wydać w tej sprawie ważny apel.

Ważny apel burmistrza Szczyrku

- Zwróciłem się do mieszkańców miasta, żeby do niedzieli do 24 ograniczyć wszystkie imprezy kulturalne, rozrywkowe, sportowe. Żeby wywiesili flagi narodowe z kirem, także na urzędach, także na jednostkach miejskich ta flaga będzie wisieć - mówił burmistrz miasta Antoni Byrdy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ponadto na miejscu zdarzenia pojawił się przedstawiciel MSWiA, Maciej Wąsik. Zjawił się również przedstawiciel rządu, wicepremier Jacek Sasin. To właśnie on ogłosił, że zakończono akcję poszukiwawczą. Poinformował, że służby są pewne, że nikt więcej nie został pod gruzami. Burmistrz nie kryje smutku z powodu śmierci mieszkańców miasta.

Dzisiaj grzeje: 1. Mąż czuł, że żona go zdradza. Wrócił wcześniej z pracy, przyłapał ją. Kompromitujące wideo wstawił do sieci
2. Ich pies ciągle szczekał. Wkrótce zobaczyli najstraszniejszą scenę w swoim życiu

- Trudno dobrać słowa, naprawdę wielka tragedia. Cokolwiek człowiek by powiedział, nie wyrazi tego, co czują nasze serca, co czują serca ich bliskich, ich rodziny. Właściwie to my wszyscy jesteśmy tutaj jedną wielką rodziną. Szczególnie w tych dniach bardzo trudnych wszyscy się jednoczą. Parę ludzkich żyć już przeminęło, szczególnie tych dzieci. I właśnie dzisiaj zaczynamy zadawać sobie pytania, dlaczego, jak? Przecież każdy z nas mógł być w podobnej sytuacji - powiedział burmistrz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Anna Przybylska musiała zostawić swojego pierwszego męża. Mało kto wie, o smutnej prawdzie, którą skrywał ich związek
  2. Joanna Koroniewska bez ogródek o Katarzynie Dowbor. Napisała wprost, co myśli o teściowej
  3. Spod gruzów wyciągali kolejne ciała dzieci. Potwierdziły się tragiczne doniesienia dot. ofiar śmiertelnych po wybuchu na południu Polski
  4. Ktoś tu straci pracę? Żarty z Magdy Ogórek w TVP Info
  5. Niebawem emerytury na pół gwizdka. ZUS nie owija w bawełnę - nie ma co liczyć na przyzwoite emerytury

Źródło: Radio Em

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News