Katastrofa naturalna na naszych oczach. Pół miliarda zwierząt straciło nagle życie

Katastrofa naturalna na naszych oczach. Pół miliarda zwierząt straciło nagle życie

Pożar, a właściwie setki mniejszych pożarów, które trawią od września 2019 roku Australię, doprowadziły do naprawdę tragicznej sytuacji. Jak wynika z wyliczeń naukowców z Uniwersytetu w Sydney, ogień miał zabić prawie pół miliarda zwierząt. Zdaniem ekspertów z kraju mogło już zniknąć całkowicie kilka gatunków.

Pożar - to słowo pada prawdopodobnie najczęściej w kontekście doniesień z Australii już od kilku miesięcy. Jak przekazali miejscowi działacze na rzecz ochrony środowiska, ogień miał strawić już ok. 5 milionów hektarów lasów i buszu. Na razie nic nie zwiastuje jednak niestety końca tej dramatycznej sytuacji oraz uporania się z żywiołem.

Pożar trawi gigantyczne obszary w Australii

Badacze z Uniwersytetu w Sydney wyliczyli nieoficjalnie, że w pożarach życie straciło już nawet 480 milionów zwierząt. To oczywiście dane szacunkowe, gdyż dokładne obliczenia są w tym momencie praktycznie niemożliwe do przeprowadzenia. Nawet gdyby udało się ugasić ogień, wiele ciał zwierząt zostało już całkowicie spalonych, a przez będą niemożliwe do odnalezienia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W ok. 4 miesiące w dwóch regionach kraju pożary zabiły w przybliżeniu 8 tys. koali. Sieć obiegły tragiczne zdjęcia rannych zwierząt, które z ognia próbowali wyciągać nawet turyści, często narażając przy tym własne życie.

Żywioł zabił także między innymi kangury oraz dosięgnął kakadu, które spłonęły, próbując przetrwać wśród gałęzi drzew. Komentujący z całego świata przyznają, że aż trudno patrzeć na te porażające, brutalne fotografie poranionych, bezbronnych zwierząt.

Dramatyczna sytuacja środowiska naturalnego na kontynencie

Dzisiaj grzeje: 1. Sylwester TVN: Skandaliczna wypowiedz Marcina Prokopa. Znany dziennikarz może mieć kłopoty
2. Piękna wokalistka zaliczyła ogromną wpadkę na Sylwestrze TVN. Podczas występu pokazała o wiele za dużo

Jak twierdzi część ekspertów, ogień mógł doprowadzić do zniknięcia z Australii co najmniej kilku gatunków zarówno fauny, jak i flory. Żywioł spowodował więc gigantyczne straty dla środowiska naturalnego i poważnie zagroził miejscowym ekosystemom. Nie wiadomo, kiedy tę sytuację uda się skutecznie opanować.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniu
  2. Ceny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczy
  3. Bardzo niebezpieczna choroba atakuje w Polsce. GIS: Szczególnie narażone są dzieci
  4. Doszło do bolesnego pobicia, fani gwiazdy disco polo przerażeni. "Mam przestawioną szczękę i prawdopodobnie pęknięty bębenek"
  5. Jest niebezpiecznie, zagrożenie rośnie z każdą godziną. Służby wydały specjalny komunikat przed nadchodzącym weekendem

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News