Katastrofa w Boże Ciało, płonie zabytkowy kościół na zachodzie Polski. Żal patrzeć jak ogień trawi wieżę

Katastrofa w Boże Ciało, płonie zabytkowy kościół na zachodzie Polski. Żal patrzeć jak ogień trawi wieżę Źródło: .

Pożar świątyni zakłócił święto Bożego Ciała. Parafianie są wstrząśnięci: płonie zabytkowy kościół, straż pożarna walczy o jego ocalenie. Czegoś takiego mieszkańcy nie spodziewali się w najczarniejszych koszmarach.

Pożar wybuchł w miejscowości Lutol Suchy w województwie lubuskim. Płonie miejscowy kościół - płomienie pojawiły się na wieży świątyni. Parafianie są wstrząśnięci i modlą się o ocalenie kościoła, strażacy pracują nad ugaszeniem ognia na miejscu.

Pożar zabytkowej świątyni. Na miejscu są już strażacy

Portal Remiza.pl poinformował o pożarze, który zakłócił święto Bożego Ciała w Lutolu Suchym (powiat międzyrzecki). Płonie miejscowy kościół pod wezwaniem św. Piotra i Pawła. Ogień pojawił się na wieży zabytkowej, dziewiętnastowiecznej świątyni. Na miejsce natychmiast wezwano straż pożarną. Z ogniem walczy kilkanaście zastępów strażaków z powiatów międzyrzeckiego i świebodzińskiego. 

– Na miejscu pracuje 12 jednostek straży pożarnej, w drodze są kolejne trzy. Pożar się rozprzestrzenia, nie został jeszcze opanowany. Pali się połać dachu, część runęła do środka świątyni – relacjonuje asp. Waldemar Juszczyk z Komendy Powiatowej PSP w rozmowie z portalem tvp.info.

Nieznane są jeszcze przyczyny pożaru. Według doniesień świadków, ogień pojawił się nagle, około południa. Szacuje się, że akcja ratownicza może potrwać jeszcze nawet kilka godzin.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kościół jest zabytkiem, pochodzi z XIX wieku

Płonący kościół to miejscowy zabytek. Świątynia została zbudowana w 1889 roku w stylu neogotyckim. Służyła wtedy gminie ewangelickiej. Po drugiej wojnie światowej, gdy miejscowość trafiła w polskie granice, budowla została przystosowana do potrzeb kultu rzymskokatolitckiego. Obecnie jest kościołem filialnym parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Chociszewie.

To w ostatnim czasie już kolejny przypadek pożaru kościoła w Polsce. Kilka dni temu spłonęła iglica kościoła w miejscowości Frednowy w województwie warmińsko-mazurskim.

Źródło fot: Remiza.pl

ZOBACZ TAKŻE

  1. Polska poruszona kolejnym dramatem nie do wyobrażenia. Zmaltretowana dwumiesięczna dziewczynka, tłumaczenia ojca wprawia w osłupienie
  2. Kora znów zostanie upamiętniona w wyjątkowy sposób. Na jej grobie powstanie coś pięknego
  3. Szelągowska zamieściła niezwykłe zdjęcie w wannie. Przez jeden szczegół nie rozżarzy Was do czerwoności
  4. Mama trójki dzieci Małgorzata Socha właśnie wprowadziła w kompleksy tysiące Polek. Zjawiskowe zdjęcia
  5. Katastrofa w Boże Ciało, płonie zabytkowy kościół na zachodzie Polski. Żal patrzeć jak ogień trawi wieżę
     

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News