Pożar
pixabay.com arembowski [zdjęcie poglądowe]
Konrad Karpiuk - 2 Maja 2020

Płoną niebezpieczne odpady, na miejscu kilkudziesięciu strażaków. Nie pierwsza taka sytuacja, chodzi o Wielkopolskę

To już nie pierwszy pożar tego miejsca w ostatnim czasie. W ogniu stanęły niebezpieczne odpady, straż pożarna miała wyjątkowo trudne zadanie przy ich gaszeniu. Do akcji zaangażowano 20 jednostek, w których łącznie było kilkadziesiąt strażaków. Na miejscu płonęła ogromna przestrzeń, wypełniona niebezpiecznymi odpadami, przyczyna pożarów wciąż jest nieznana.

Pożar na składowisku śmieci w okolicach Śremu (województwo wielkopolskie) wybuchł po raz drugi w tym roku. Pierwsza akcja gaśnicza, przeprowadzona jeszcze w styczniu, trwała aż dwa tygodnie. Do pomocy zaangażowano wtedy wojsko, które dzięki ciężkiemu sprzętowi było w stanie ugasić pożar. Niestety, w tym miejscu doszło do całej serii groźnych pożarów.

Pożar składowiska śmieci w Wielkopolsce. Nie jest to pierwsza tego typu sytuacja

Niestety, jak liczą strażacy w samym 2019 roku, wysypisko płonęło trzy razy. Razem z poprzednimi latami, obecnie jest to już dziesiąty pożar w tym miejscu. W piątek po południu strażacy otrzymali zgłoszenie o zagrożeniu, jeszcze w sobotę walczyło z nim 11 zastępów strażaków, do gaszenia korzystają z dwóch koparek. Płonie 150 metrów kwadratowych wypełnionych odpadami.

ZwierzęZobaczyła bezdomnego kota i postanowiła mu pomóc. Po kilku dniach zauważyła, jak wielki błąd popełniłaCzytaj dalej

- Płomień jest nie tylko na zewnątrz, ale także wewnątrz składowisk. Mamy do dyspozycji również koparkę, która ruszy do działania, ale czekamy na ustanie zadymienia. Mamy w końcu do czynienia z płonącymi odpadami, które są niebezpieczne - powiedział dla TVN dowódca akcji gaśniczej, st. kpt. Daniel Przewoźnik.

Trudna walka strażaków z żywiołem. Nieznane przyczyny pożaru

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oliwia BieniukOliwia Bieniuk błaga o pomoc. Chodzi o zdrowie i życieCzytaj dalej

Niestety, jak zaznaczał dowódca, akcja gaśnicza może jeszcze potrwać, a dla przypomnienia, zgłoszenie przyszło w piątek o godzinie 16. Strażacy intensywnie pracują na miejscu, a co gorsza, jak sami informują, nie wiadomo zbyt wiele na temat typu składowanych w tym miejscu odpadów. Sprawę ma zbadać prokuratura, która przeprowadzi śledztwo w sprawie pożarów.

Dzisiaj grzeje:

1. Dramatyczne poszukiwania trwały wiele dni. Niestety, porażająca prawda wyszła na jaw, ciężko powstrzymać łzy
2.
Policja przekazała dramatyczną wiadomość na temat Kacperka. Wiadomo, co mogło się stać

- Nie znamy przyczyn pożaru, m.in. ze względu na nieznajomość substancji składowanych tutaj - informował TVN dowódca akcji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Madonna zarażona koronawirusem? Legendarna piosenkarka wywołała burzę swoim wpisem
  2. Polscy kibice w żałobie z samego rana. Nie żyje młodziutka zawodniczka, zmarła w bardzo młodym wieku
  3. Brał udział w poszukiwaniach Kacperka. Zdradził całą prawdę, trudno powstrzymać łzy
  4. Nie żyje gwiazda serialu, który pokochali Polacy. Przegrał z chorobą kilka tygodni po narodzinach syna
  5. Rząd znosi kolejne zakazy już od poniedziałku. Wiemy, na jakich zasadach
  6. Wlał mleko do Coca-Coli. Po 6 godzinach przecierał oczy ze zdumienia

Domowe triki nie raz okazywały się niezwykle przydatneWłożyła ryż między ręczniki i poszła spać. Zobaczyła efekt i już wiedziała, że zawsze będzie tak robićCzytaj dalej

Źródło: TVN

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News