Nagły pożar w centralnej Polsce. Są poszkodowani, wśród nich dzieci

Nagły pożar w centralnej Polsce. Są poszkodowani, wśród nich dzieci Źródło: Pikio.pl

Pożar w centralnej Polsce. Media obiegła informacja o tragicznych wydarzeniach, do których doszło wczesnym rankiem. Na miejscu wciąż pracuje kilkadziesiąt zastępów straży pożarnej. Funkcjonariusze poinformowali, że są poszkodowani, a wśród nich dzieci. Wszyscy lokatorzy budynku musieli opuścić swoje mieszkania.

Pożar wybuchł przy ulicy Poznańskiej w Łęczycy w województwie łódzkim. W płomieniach stanęła dwukondygnacyjna kamienica. Do tragicznego wydarzenia doszło w wtorek 1 września, w godzinach porannych, około godziny 3:00. Poszkodowanych zostało pięć osób. Istnieje ryzyko, że jeden z mieszkańców stracił życie. Media czekają na potwierdzenie tej informacji.

Pożar w Łęczycy wybuchł nad ranem

Pożar kamienicy szybko się rozprzestrzeniał. Prawdopodobnie źródło ognia było zlokalizowane na poddaszu. Na miejsce natychmiast przybyli funkcjonariusze straży pożarnej, którzy rozpoczęli ewakuację mieszkańców. Obecnie na miejscu fatalnego zdarzenia pracuje dwadzieścia zastępów służb ratunkowych, wykorzystując trzy podnośniki. Swoje mieszkania musiało opuścić 34 mieszkańców. Wiele osób ucierpiało, konieczne okazało się przybycie na miejsce zdarzenia dwóch zespołów pogotowia. Na ulicy Poznańskiej zjawili się także burmistrz Łęczycy Paweł Kulesza oraz jego zastępca Wojciech Czaplij, a także wicestarosta powiatu łęczyckiego Wojciech Zdziarski. Niestety, pomimo ewakuacji, nadal możliwe jest spełnienie najczarniejszego ze scenariuszy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Przed przyjazdem strażaków policjanci ewakuowali z budynku 31 osób. Z relacji świadków wynika, że w budynku może jeszcze przebywać jedna osoba, a pożar zapoczątkował się na poddaszu. Na chwilę obecną nie znamy przyczyn pożaru, czynności nadal trwają - poinformował jeden z funkcjonariuszy pracujących na miejscu zdarzenia.

Pożar był niezwykle niebezpieczny. Media poinformowały o pięciu osobach poszkodowanych. 34-letnia kobieta została przewieziona na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Jedna z mieszkanek jest hospitalizowana w szpitalu w Kutnie, a 17-latek i 38-latka trafili do lecznicy w Poddębicach. Wśród ofiar jest 13-letni chłopiec. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, obecnie przebywa na SOR - jak donoszą dziennikarze portalu ele24.net - prawdopodobnie jest niepełnosprawna i w podeszłym wieku. Służby ratownicze na ten moment nie potwierdziły tej informacji. 

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: nie żyje polski polityk. Media potwierdziły tragiczną wiadomość

2. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Mamy oficjalne potwierdzenie

3. Premier podjął decyzję. Przymusowa kwarantanna dla Polaków na nowych zasadach jest już przesądzona

Trwa akcja gaśnicza. Płomienie muszą zostać ugaszone zanim strażacy rozpoczną akcję przeszukiwania pogorzeliska. Przyczyny pożaru nie są znane. Strażacy poinformowali, że pytania o powody zdarzenia są jeszcze przedwczesne. To kolejna tragedia, do której doszło na terenie kraju w ciągu ostatniej doby.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najgorsza wiadomość dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego. Media przekazały informacje o śmierci
  2. Na kolanach przed okienkiem, skandaliczny powód. Porażające zdjęcie wyciekło do sieci
  3. Skandaliczne sceny w autobusie miejskim. Pijany kierowca narażał pasażerów, ich reakcja zadziwiła nawet policję
  4. Zapadła decyzja, uczniowie wrócą do szkół dopiero 7 września. Pilna wiadomość dla rodziców dzieci z polskiej miejscowości
  5. Gwiazda Pytanie na śniadanie z dnia na dzień straciła pracę. Jest niespodziewany komentarz, może namieszać

Źródło: RMF24/Nasze Miasto

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News