95-letnia weteranka Powstania apeluje do narodowców: "Neofaszyści, nie organizujcie marszu"

95-letnia weteranka Powstania apeluje do narodowców: "Neofaszyści, nie organizujcie marszu"

95-letnia podporucznik Krystyna Królikiewicz, Powstaniec Warszawski, zaapelowała do "neofaszystów", by ci nie organizowali marszu ku czci powstańców. Jak wyjaśnia bohaterka - "ona i jej przyjaciele walczyli z faszyzmem" więc nie życzy sobie, by takie środowiska oddawały jej cześć.

Na jednym z portali społecznościowych, syn 95-letniej Powstaniec Warszawskiej, Krystyny Królikiewicz, opublikował jej apel do "neofaszystów". Bohaterka prosi w nim, by środowiska "neofaszystowskie" nie organizowały żadnych marszów ku czci powstańców, ponieważ to właśnie z faszystami walczono podczas niepodległościowego zrywu w Warszawie w 1944 roku.

 - Moja mama, lat 95, powstaniec warszawski, podporucznik Krystyna Królikiewicz prosi dziewczęta i chłopców z organizacji neofaszystowskich, by nie czcili Powstania Warszawskiego marszem. Mama i jej przyjaciele walczyli w Powstaniu przeciw faszyzmowi - czytamy w poście opublikowanym przez syna bohaterki.

Wcześniej podporucznik Królikiewicz - w kontekście sporu wokół włączenia w obchody roccznicy wybuchu Powstania Warszawskiego tzw. apelu smoleńskiego - prosiła ministra obrony narodowej, Antoniego Macierewicza, by ten "nie mieszał polityki do obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego".

neo

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu