95-letnia podporucznik Krystyna Królikiewicz, Powstaniec Warszawski, zaapelowała do „neofaszystów”, by ci nie organizowali marszu ku czci powstańców. Jak wyjaśnia bohaterka – „ona i jej przyjaciele walczyli z faszyzmem” więc nie życzy sobie, by takie środowiska oddawały jej cześć.

Na jednym z portali społecznościowych, syn 95-letniej Powstaniec Warszawskiej, Krystyny Królikiewicz, opublikował jej apel do „neofaszystów”. Bohaterka prosi w nim, by środowiska „neofaszystowskie” nie organizowały żadnych marszów ku czci powstańców, ponieważ to właśnie z faszystami walczono podczas niepodległościowego zrywu w Warszawie w 1944 roku.

 – Moja mama, lat 95, powstaniec warszawski, podporucznik Krystyna Królikiewicz prosi dziewczęta i chłopców z organizacji neofaszystowskich, by nie czcili Powstania Warszawskiego marszem. Mama i jej przyjaciele walczyli w Powstaniu przeciw faszyzmowi – czytamy w poście opublikowanym przez syna bohaterki.

Wcześniej podporucznik Królikiewicz – w kontekście sporu wokół włączenia w obchody roccznicy wybuchu Powstania Warszawskiego tzw. apelu smoleńskiego – prosiła ministra obrony narodowej, Antoniego Macierewicza, by ten „nie mieszał polityki do obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego”.

neo

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh

...

Zobacz również