Pierwsza w Polsce klasa licealna o profilu narodowo-matematycznym ruszy już od nowego roku szkolnego w jednej z polskich szkół. To reakcja władz szkoły na sytuację w Europie tj. kryzys imigracyjny i wojna na Ukrainie. 

Pierwsza w Polsce klasa narodowo-matematyczna ruszy już od września w liceum należącym do Zespołu Szkół nr 1 w Milanówku. W programie nauczania będzie m.in. wyjazdy w teren, nauka posługiwania się bronią, a także wycieczki śladami Żołnierzy Wyklętych.

Jak wyjaśnia dyrekcja szkoły, powstanie klasy o profilu narodowym to reakcja na aktualną sytuację w Europie tj. głównie kryzys imigracyjny oraz wojna na Ukrainie, co często budzi strach i obawy wśród młodych ludzi.

 – Mam na myśli przede wszystkim to, co się dzieje na Ukrainie, no i sprawy związane z uchodźcami, które napawają niepokojem młodych ludzi. My przy Dębaku mamy przecież ośrodek dla uchodźców. To, co wydarzyło się we Francji czy w Belgii, to sygnały, że trzeba być przygotowanym – powiedział w rozmowie z mediami dyrektor szkoły, Zbigniew Reluga, który podkreśla jednocześnie, że sam osobiście nic nie ma do imigrantów.

Dzięki nowemu profilowi nauczania, młodzi będą przygotowani na ewentualne konfrontacje.

Zainteresowanie profilem narodowo-matematycznym – jak przekonuje dyrektor – jest duże. Z 26 miejsc zostało już wolnych jedynie 2. Do tej pory przyjęto 14 chłopców i 10 dziewcząt.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: newsweek

...

Zobacz również