To kolejna decyzja podjęta w związku z kryzysem migracyjnym. W Europie powstanie kolejny ośrodek dla uchodźców. Co ciekawe – będą mogli w nim przebywać wyłącznie mężczyźni. 

Ośrodek powstanie w północno-wschodniej części Paryża, stolicy Francji. Jego powstanie wzbudziło co prawda pewne kontrowersje, jednak jest już przesądzone. – To obowiązek solidarności i odpowiedzialności – twierdzi mer Paryża Anne Hidalgo.

Obiekt ma pomieścić 600 migrantów, z których wszyscy mają być płci męskiej. Powstanie on na terenie dawnej hali kolejowej, co będzie Francuzów kosztować 6,5 miliona euro.

W ośrodku uchodźcy znajdą schronienie jedynie na 10 dni – po tym czasie zostaną skierowani gdzie indziej. Podczas wspomnianego okresu dostaną dostęp do własnego łóżka, opieki lekarskiej i psychologicznej. To jednak nie wszystko, bo w ośrodku zatrudnienie znajdzie również… doradca zawodowy. Choć pomysł na pierwszy rzut oka może dziwić, to spotkał się z dużym entuzjazmem ze strony opinii publicznej. Dzięki takiej decyzji uchodźcy mają szybciej znaleźć pracę i zamiast obciążać francuski budżet, zacząć do niego dokładać.

źródło: kresy

...

Zobacz również

Zobacz również