Toalety dla osób nieidentyfikujących się ani z płcią żeńską ani z męską funkcjonują już w niektórych miejscach na świecie. Fińska organizacja pozarządowa zaproponowała symbol, który miałby widnieć obok uniwersalnych kółka i trójkąta.

Wspomniane figury geometryczne to oczywiście nie jedyne znaki, którymi oznaczane są toalety ze względu na płeć. Intuicyjnie jednak większość pań i panów wie, przez które drzwi wejść. Dla osób nieutożsamiających się z żadną z dwóch płci sprawa jest trudniejsza. Nie posiadają one swojego uniwersalnego symbolu a często – wyodrębnionych toalet.

Z pomocą rusza im Culture for All. Ta fińska organizacja pozarządowa zaproponowała właśnie logo, które jest połączeniem symboli kobiety i mężczyzny. Ich linie łączą się, tworząc znak nieskończoności.

Symbol miałby być, w myśl jego pomysłodawców, zamieszczany na drzwiach toalet i przebieralni. Autorem projektu jest Pekka Pippo. Twierdzi on, że dotychczasowy podział toalet jest przestarzały – nie wszyscy utożsamiają się z jedną z dwóch biologicznych płci.

Logo można bezpłatnie pobrać ze strony organizacji.

...

Zobacz również