Mordercza sankcja. "Nie wpuszczać polityków PiS do..."

Mordercza sankcja. "Nie wpuszczać polityków PiS do..."

Rządy Prawa i Sprawiedliwości mają wielu przeciwników w krajach tzw. starej Unii Europejskiej. Jarosław Kaczyński i spółka oskarżani są o ksenofobię, łamanie demokratycznych standardów oraz populizm. Jeśli projekt, który zakłada niewpuszczanie przedstawicieli PiS do państw Europy Zachodniej, jakimś cudem udałoby się przeforsować, wielu Niemców czy Francuzów z pewnością odetchnęłoby z ulgą.

Na pomysł wprowadzenia tak dotkliwej sankcji wpadł Lech Wałęsa, znany z gigantycznej wręcz niechęci do obozu rządzącego. Z drugiej strony trudno mu się dziwić, gdyż to właśnie ludzie związani z PiS ujawnili jego agenturalną przeszłość i kontakty z SB. Tym razem były prezydent postanowił wbić szpilę swoim oponentom za pośrednictwem Facebooka.

"Nie wpuszczać ich do państw demokratycznych"

Wałęsa w swoim stylu bez ogródek napisał, co sądzi o członkach Prawa i Sprawiedliwości. Postanowił również zasugerować rządom państw "wolnego świata", by te zakazały wstępu przedstawicielom polskich władz. - W związku ze szkodliwym, bezczelnym działaniem Polskiego rządu i ludzi tej opcji apeluję do wolnego świata i organizacji demokratycznych o solidarną pomoc, by wszędzie gdzie to możliwe ludzi tych wyrzucić z zajmowanych stanowisk. (...) Jeśli to nie pomoże, proszę nie wpuszczać ich do Państw demokratycznych, bo sieją zamęt i niezgodę. Naród należy rozumieć, szanować i oszczędzać - napisał na Facebooku były prezydent Polski, Lech Wałęsa. Wpis dawnego lidera "Solidarności" wywołał olbrzymie poruszenie w mediach społecznościowych. Wielu internautów twierdzi, że Wałęsa przesadził, a jego pomysł jest totalnie groteskowy. Fot. facebook.com/Lech Wałęsa Źródło: nczas.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News