CKM, Playboy i wiele, wiele innych – te czasopisma zaliczają się do grona magazynów dla panów. Pełne pięknych nagich pań i tematów typowo męskich zdecydowanie nie trafiają do kobiet. Dlatego też w Polsce powstał pierwszy magazyn dla kobiet o kobiecej intymności.

„G’rls Room”, bo taką nazwę ma kobiecy magazyn, powstał dzięki Paulinie Klepacz, która obecnie jest jego redaktorką naczelną. Jak mówi Klepacz, pismo jest typowo „dziewczyńskie, feministyczno-erotyczne”. Magazyn, który tworzy razem z ekipą innych kobiet to odpowiedź na zapotrzebowanie na teksty o żeńskiej seksualności. Jak podkreśla, „G’rls Room” nie traktuje czytelniczek jak dzieci, tylko dobitnie tłumaczy co i jak.

– To dziewczyński drukowany magazyn feministyczno-erotyczny. Chcemy otwarcie mówić o cycuszkach i cipkach. Jest naprawdę duże zapotrzebowanie na teksty o seksualności z perspektywy kobiet, mówiących językiem, który nie infantylizuje, nie traktuje czytelniczki pobłażliwie – mówi Klepacz.

W magazynie możemy znaleźć m.in. teksty dotyczące miesiączki, piersi, łechtaczek i masturbacji. Jak podkreśla sama Klepacz, w „G’rls Room” nie znajdziemy tekstów wskazujących, jak nauczyć się zadowalać partnera. Magazyn ma pokazywać kobietom, jak same mogą osiągać rozkosz, ale to wszystko bez przymusu. Zdaniem naczelnej, jej magazyn tym wyróżnia się od reszty, że nie zmusza kobiet do określonego stylu życia, a jedynie pokazuje, że można inaczej.

– Nie opowiadamy o tym, jak zadowolić partnera, pokazujemy, jak w seksie skupić się na sobie. Dla nas ważne jest, by pokazywać kobietom możliwości, ale do niczego nie zmuszać. Tak, by nie wytworzyć w nich przymusu przeżywania np. wielokrotnego orgazmu. Nic na siłę – możesz, jeśli chcesz. Mówimy, że pielęgnacja jest fajna, ale nie mówimy „walcz z pomarańczową skórką”, depiluj się, miej smukłą talię. Promujemy trend „body positive” – podkreśla redaktorka.

źródło: facebook.com/entertheroompl
źródło: facebook.com/entertheroompl
źródło: facebook.com/entertheroompl

źródło: noizz.pl

...

Zobacz również