Powstaje nowe miasto nad polskim morzem. Gigantyczny, luksusowy projekt (zdjęcia)

Powstaje nowe miasto nad polskim morzem. Gigantyczny, luksusowy projekt (zdjęcia)

Nad Morzem Bałtyckim, inwestorzy rozpoczynają właśnie realizację projektu, który będzie prawdopodobnie jednym z największych przełomów w historii polskiej turystyki. Ma tam bowiem powstać wielki, luksusowy kurort o nazwie Dune City, który przemieni Mielno w całkiem nowe miasto będące międzynarodowym kurortem.

Pomysł na ten projekt narodził się na początku XXI wieku, kiedy Norweg Stein Christian Knutsen postanowił, zauroczony polskim brzegiem Bałtyku, zainwestować w Mielno wielkie pieniądze. Obecnie do jego spółki Firmus Group należy 36-hektarowa powojskowa działka między Bałtykiem i jeziorem Jamno. Tam właśnie ma powstać luksusowy kurort.

Obecnie Firmus Group jest podobno na etapie uzyskiwania odpowiednich dokumentów i zgód. Działania na terenie Mielna mają rozpocząć się za około dwa lata. Nie wiadomo jednak, czy ten termin rzeczywiście zostanie spełniony, bo, jak podkreśla Knutsen, on był gotów rozpocząć budowę już w 2009 roku, ale nie pomogło mu w tym miasto. Wszystko przez to, że plan przestrzenny dla tego obszaru wciąż nie powstał.

Jak wynika z zapowiedzi Firmus Group, Dune City będzie miejscem naprawdę niezwykłym i unikatowym. Na jego terenie ma powstać kilka pięciogwiazdkowych hoteli, kompleksy apartamentowe, wiele miejsc sportu i rozrywki oraz... nowoczesna marina dostępna od strony Bałtyku, ale i jeziora Jamno.

Jeśli inwestycja się powiedzie, będzie to bez wątpienia milowy krok dla polskiej turystyki. Powstanie bowiem całkowicie nowe miasto o najwyższym standardzie życia. Taki projekt na pewno przyciągnie do Polski tłumy turystów, którzy zobaczą kraj z jego najbardziej nowoczesnej strony.

fot. Dune City facebook fot. Dune City facebook
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News