Nad Morzem Bałtyckim, inwestorzy rozpoczynają właśnie realizację projektu, który będzie prawdopodobnie jednym z największych przełomów w historii polskiej turystyki. Ma tam bowiem powstać wielki, luksusowy kurort o nazwie Dune City, który przemieni Mielno w całkiem nowe miasto będące międzynarodowym kurortem.

Pomysł na ten projekt narodził się na początku XXI wieku, kiedy Norweg Stein Christian Knutsen postanowił, zauroczony polskim brzegiem Bałtyku, zainwestować w Mielno wielkie pieniądze. Obecnie do jego spółki Firmus Group należy 36-hektarowa powojskowa działka między Bałtykiem i jeziorem Jamno. Tam właśnie ma powstać luksusowy kurort.

Obecnie Firmus Group jest podobno na etapie uzyskiwania odpowiednich dokumentów i zgód. Działania na terenie Mielna mają rozpocząć się za około dwa lata. Nie wiadomo jednak, czy ten termin rzeczywiście zostanie spełniony, bo, jak podkreśla Knutsen, on był gotów rozpocząć budowę już w 2009 roku, ale nie pomogło mu w tym miasto. Wszystko przez to, że plan przestrzenny dla tego obszaru wciąż nie powstał.

Jak wynika z zapowiedzi Firmus Group, Dune City będzie miejscem naprawdę niezwykłym i unikatowym. Na jego terenie ma powstać kilka pięciogwiazdkowych hoteli, kompleksy apartamentowe, wiele miejsc sportu i rozrywki oraz… nowoczesna marina dostępna od strony Bałtyku, ale i jeziora Jamno.

Jeśli inwestycja się powiedzie, będzie to bez wątpienia milowy krok dla polskiej turystyki. Powstanie bowiem całkowicie nowe miasto o najwyższym standardzie życia. Taki projekt na pewno przyciągnie do Polski tłumy turystów, którzy zobaczą kraj z jego najbardziej nowoczesnej strony.

...

Zobacz również

fot. Dune City facebook
fot. Dune City facebook