Powrót dzieci do szkół
Pixabay.com _Alicja_
Monika Majko - 7 Stycznia 2021

Minister potwierdził, wszystko już jutro. Chodzi o powrót dzieci do szkół

Powrót dzieci do szkół to jeden z głównych tematów, które w ostatnich dniach pojawiają się w debacie publicznej. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przekazał Polakom ważne informacje w tej sprawie, już jutro zapadną kluczowe decyzje.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział, że jutro zostaną podjęte ostateczne decyzje i wydane rekomendacje. Chodzi o powrót dzieci do szkół. W Polsce trwają obecnie ferie zimowe, a przerwa w nauce kończy się 17 stycznia.

Powrót dzieci do szkół - minister Czarnek przekazał ważne informacje

Na informacje dot. powrotu dzieci do szkół czekają nie tylko uczniowie i ich rodzice, ale również pracownicy polskiej oświaty. Obecnie w kraju trwają ferie zimowe, które w tym roku, decyzją rządu, objęły całą Polskę w jednym terminie. Przerwa w nauce kończy się 17 stycznia 2021 roku.

Wciąż nie wiadomo jednak, jak będzie wyglądać dalsza nauka po zakończeniu ferii zimowych. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zapowiedział w materiale video, opublikowanym na Twitterze, że kluczowe decyzje w tej sprawie zapadną już jutro.

– Jutro będziemy ostatecznie decydować na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego, jakie wydajemy rekomendacje dla dyrektorów szkół i kiedy myślimy o powrocie dzieci do szkół – przekazał minister Czarnek.

Tylko u nas: przyjął szczepionkę przeciw COVID-19 w polskim szpitalu. Zdradził całą prawdęTylko u nas: przyjął szczepionkę przeciw COVID-19 w polskim szpitalu. Zdradził całą prawdęCzytaj dalej

Decyzja ma dotyczyć powrotu do nauki stacjonarnej najmłodszych uczniów. Od kilku dni trwa w mediach dyskusja o zezwoleniu na powrót do szkół dzieci uczęszczających do klas 1-3 szkoły podstawowej. W tej sprawie Przemysław Czarnek spotkał się m.in. z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim oraz wojewódzkimi inspektorami sanitarnymi i kuratorami oświaty.

– Dzisiaj cała seria spotkań, która ma służyć temu, ażebyśmy wypracowali na jutrzejszy Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego ostateczne rekomendacje z naszej strony dla pana premiera i dla Rady Medycznej co do powrotu dzieci do szkół po 17 stycznia – poinformował szef Ministerstwa Edukacji i Nauki.

W kolejnym materiale filmowym minister Czarnek zwrócił uwagę również na odnotowany w ostatnich dniach wzrost liczby nowych zakażeń koronawirusem na terenie naszego kraju. Szef MEiN podkreślił, ze te dane również zostaną wzięte pod uwagę przy ostatecznych rekomendacjach.

– Nie mówimy więc o stabilnej sytuacji, musimy mieć to na względzie. Dlatego jutrzejsze dane dot. zachorowań będą również decydowały o tym, jakie będą te warunkowe chociażby rekomendacje dla dyrektorów szkół - po to też, żeby nie trzymać dyrektorów szkół w niepewności do ostatniego momentu, tylko z odpowiednim wyprzedzeniem informować o tym, co zamierzamy zrobić po 17 stycznia – podsumował minister Czarnek.

– Spodziewam się, że ta decyzja zostanie ogłoszona najpóźniej w poniedziałek – podkreślił z kolei rzecznik rządu Piotr Müller, który gościł niedawno w programie „Tłit” realizowanym przez wp.pl.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Obrazy PikioNiewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: RMF 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News