Dyrektorka szkoły zdradziła porażającą prawdę, o której milczy ministerstwo. Chodzi o powrót dzieci do szkoły

Dyrektorka szkoły zdradziła porażającą prawdę, o której milczy ministerstwo. Chodzi o powrót dzieci do szkoły Źródło: unsplash.com Ivan Aleksic

Powrót do szkoły coraz bliżej, Tymczasem dyrektorka jednej z placówek zdecydowała się ujawnić prawdę, o której do wielu tygodni milczy ministerstwo. Niewiarygodne informacje.

Powrót do szkoły zbliża się wielkimi krokami. Niebawem rozpocznie się ostatni miesiąc wakacji, a mimo to rodzice i uczniowie nadal nie wiedzą, czy 1 września rzeczywiście znów spotkają się w szkołach. Rząd łagodzi kolejne obostrzenia, pandemia nie ustaje, a wszyscy zdają sobie pytanie: Jak wyglądać będzie jesień 2020? Odpowiedzi nadal na próżno wypatrywać, choć eksperci zdają się nie mieć wątpliwości, że po wakacjach dojdzie do drugiej fali zachorowań. Co więc z edukacją i czy dzieci wrócą do nauki stacjonarnej? Głos zabrała dyrektorka jednej z placówek.

Jak będzie wyglądał powrót do szkoły? Dyrektorka ujawnia prawdę 

TVN24 podaje, że w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska został zapytany po powrót dzieci do nauki stacjonarnej. Przyznał wówczas, że wszystko będzie zależało od sytuacji epidemicznej pod koniec sierpnia. Jednocześnie Danuta Kozakiewicz, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie wyznała dla TVN24, że wszyscy nauczyciele, jak i rodzice, czują się w związku z zaistniałą sytuacją niepewni. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Okazuje się, że dotychczas nauczyciele nie otrzymali od Ministerstwa Edukacji żadnych wytycznych dotyczących przywrócenia nauczania stacjonarnego. Pedagodzy nadal czekają na "konkretne, jasne wytyczne" i "decyzje, które będą pozwalały przygotowywać się w sposób zdecydowany i konkretny".

- Nie otrzymaliśmy żadnych konkretnych informacji. Mamy cały czas zapowiedzi. To jest czas, który muszę wykorzystać na sto procent. W szkole nie będzie tylko krótkich decyzji. To będzie zmiana, przebudowa, kupowanie nowego wyposażenia - mówiła dla TVN24 dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie.

Nikt nie potrafi również odpowiedzieć na pytanie, czy powrót do szkół będzie bezpieczny. 

- Jest prozaiczny pomysł, by wszystko było dezynfekowane, ale jak to zrobić, kiedy na przerwie prawie wszystkie dzieci do tej toalety wchodzą? Pytają rodzice, pytają dzieci. Zaniepokojeni są wszyscy, bo nie mogą planować i nie wiedzą, co będzie dalej - mówiła. 

Dzisiaj grzeje: 1. Wszyscy byli w błędzie. Właśnie rozstrzygnął się los emerytów

2. Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat ws. noszenia maseczek 

3. GIS wydał najnowsze wytyczne dla szkół. Poważne zmiany w dotychczasowych działaniach

- My od dłuższego czasu pracujemy w ten sposób, że przygotowujemy się na wszelkie możliwe rozwiązania. Ufam, że wszystkie procedury są już przemyślane i tak naprawdę dyrektorzy mają już komplet, będą tylko dokonywać poprawek - wyjaśniała dla TVN24 Danuta Kozakiewicz, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 103 w Warszawie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kamil: „55 kg to górna granica wagi kobiety. Od 60 zaczynają się wielkie uda i cellulit, ohydne”
  2. Justyna Żyła cały czas prowokuje Piotra. Wczoraj była z innym mężczyzną, dzisiaj pokazuje się prawie nago (FOTO)
  3. Anna Mucha wyszła w staniku na ulice Warszawy. Zdjęcie w sieci, widok odbiera mowę
  4. TVP przekazało przykre informacje. Nie żyje prawdziwa legenda
  5. Bolał ją brzuch, lekarze myśleli, że ma zwykłe torbiele. Podczas operacji wyjęli z niej wstrząsającą rzecz, byli przerażeni
  6. Nastolatka nie wie, jak zaszła w ciążę. Nie współżyła z chłopakiem, mówi o niepokalanym poczęciu
  7. Zakupy zrobisz nawet z łazienki. Biedronka obiecuje darmową dostawę, warunek jest tylko jeden
  8. Będąc 7-latkiem Kuroń wymyślił genialnie prosty, cudowny przepis na surówkę z młodej kapusty. Hit rozpływający się w ustach
  9. Wszyscy Polacy dziś się dowiedzą. Chodzi o poważne zagrożenie

Źródło: TVN24

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News