Parlamentarny zespół ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej zamierza przedstawić kolejny raport. Najpewniej wydarzy się to 10 kwietnia. Tymczasem pokazano inny dokument, który zawiera relacje 200 świadków katastrofy Tu-154M.

Dokument nosi nazwę „Analiza relacji 200 świadków katastrofy TU-154 M” i jest dostępny w internecie. Antoni Macierewicz, który kieruje zespołem jest przekonany, iż relacje 53 osób potwierdzają, iż mogło dojść do eksplozji samolotu w powietrzu.

„Usłyszałem głośny dźwięk, jakby coś się rozpadało. Na początku silny wybuch, potem dwa błyski ognia”, „Słyszałem też głuche uderzenie, nie było zbyt głośne, potem było widać ogień, kulę ognia” – w ten sposób relacjonują wydarzenie świadkowie, którzy są przytaczani w raporcie.

Kierujący pracami zespołu Antoni Macierewicz twierdzi, że zebrane materiały nie są znane prokuraturze i niebawem zostaną przekazane śledczym.

W piątą rocznicę katastrofy zespół zamierza przedstawić obszerny raport.

źródło: sfora.pl

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.