Sytuacja jest napięta, każda godzina niesie zagrożenie. Wprowadzono pilny alarm, najgorzej jest na południu

Sytuacja jest napięta, każda godzina niesie zagrożenie. Wprowadzono pilny alarm, najgorzej jest na południu Źródło: Śląski Urząd Wojewódzki/ Facebook

Powódź w Polsce zmieniła sytuację w wielu miejscach w kraju. W związku z napiętą sytuacją, która zmienia się z godziny na godzinę, wprowadzony został pilny alarm. Najgorsza sytuacja jest na południu kraju. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed powodziami na Śląsku.

Powódź w Polsce. Podniesiony poziom wody w rzekach przekroczył już stany alarmowe i ostrzegawcze w południowej części kraju. Wojewoda śląski Jarosław Wieczorek, patrząc na tę sytuację, wprowadził pogotowie przeciwpowodziowe, o czym poinformowani zostali mieszkańcy za pośrednictwem strony na Facebooku Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Jak zmieniała się sytuacja w województwie śląskim w ostatnich dniach?

Dramatyczna sytuacja na południu kraju. Powódź w Polsce

Wczoraj, 31 maja, ze względu na dramatyczną sytuację w południowej części kraju wprowadzone zostało pogotowie przeciwpowodziowe w trzech powiatach na Śląsku: bielskim, pszczyńskim, bieruńsko-lędzińskim. Zgonie z informacjami, które pojawiały się w mediach, zaledwie wczoraj strażacy interweniowali aż 65 razy. Pomoc potrzebna była w likwidowaniu skutków opadów deszczu. 

- Zobowiązał też wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów z ww. terenów oraz wszystkie służby zabezpieczenia przeciwpowodziowego do podejmowania niezbędnych czynności organizacyjnych i technicznych w celu zminimalizowania mogącego powstać zagrożenia dla życia, zdrowia lub mienia oraz zagrożenia środowiska - informuje ŚUW o decyzji wojewody śląskiego Jarosława Wieczorka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Powódź w Polsce. IMGW wydało ostrzeżenia I i II stopnia 

W związku z prognozami dla południa Polski, IMGW wydało ostrzeżenia I i II stopnia. Objęte zostały znaczne obszary województwa śląskiego. Pierwszy stopień zagrożenia dotyczy zlewni Olzy, natomiast drugi stopień zagrożenia dotyczy zlewni Małej Wisły, Przemszy, Soły, Skawy, Raby, Dunajca, Ropy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Udało się, media obiegła wiadomość o Jolancie Kwaśniewskiej. Gratulujemy i bijemy brawa
2. Krzysztof Jackowski nagrał nowe wideo. Wyjawił prawdę o koronawirusie?

Już przez cały weekend sytuacja w województwie śląskim była napięta. Wprowadzone ostrzeżenia dotyczyły intensywnych opadów deszczu, które doprowadziły do podwyższenia poziomu wody w rzekach. Zgodnie z prognozami na nadchodzące dni, meteorolodzy przewidują, że sytuacja w województwie śląskim ulegnie zmianie. Prognozy nie przewidują już tak obfitych opadów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Złe wieści dla ministra Szumowskiego. Ponad 40% Polaków domaga się jego dymisji
  2. Tragiczny wypadek dwóch młodych gwiazdorów. Ich samolot runął na ziemię, mieli tylko 23 lata
  3. Jaką emeryturę dostaje ksiądz? Ujawniamy stawki, zwykli emeryci mogą tylko pomarzyć o stawkach duchownych
  4. Sytuacja jest napięta, każda godzina niesie zagrożenie. Wprowadzono pilny alarm, najgorzej jest na południu
  5. Właśnie ogłoszono ogromne zmiany. Największe zaczną się już 15 czerwca
  6. Nie wyrzucił łupin po cebuli, zrobił nawóz dla ogórków. Uzyskał przeogromne zbiory

źródło: SE

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News