Pogodowy kataklizm uderzył w Europę. 9 osób nie żyje

Pogodowy kataklizm uderzył w Europę. 9 osób nie żyje Źródło: fot. pixabay.com

Powódź, która właśnie nawiedziła Hiszpanię, zebrała już swoje pierwsze ofiary. Ludzie dotknięci kataklizmem wiąż nie mogą uwierzyć w to, co się stało. W dalszym ciągu trwają poszukiwania zaginionych osób.

Powódź zawsze niesie ze sobą zniszczenia. Jednak to co spotkało mieszkańców Majorki wprost nie mieści się w głowie. Gigantyczne opady deszczu doprowadziły do powodzi, która niszczyła dosłownie wszystko na swojej drodze. Wiele osób straciło cały dorobek swojego życia, innym niszczycielski żywioł zabrał to, co najcenniejsze. Wciąż nie jest znana dokładna liczba ofiar śmiertelnych ze względu na trwające poszukiwania.

Powódź w Hiszpanii

Kataklizm na Majorce zabrał ze sobą jak na razie 9 osób. Wiadomo już, że dwójka z nich to obywatele Wielkiej Brytanii, których powódź zaskoczyła w taksówce. Teraz na wyspie trwają dalsze poszukiwania oraz prace, które mają na celu zniwelowanie szkód wywołanych przez żywioł. Na całym terenie wyspy ogłoszono stan klęski żywiołowej. Jednak nie jest to koniec niespodzianek, jakie pogoda przygotowała dla Hiszpanów. Chmura, z której opady wywołały kataklizm na Majorce, przemieściła się nad kontynent, gdzie również wywołuje gigantyczne straty. Kolejne powodzie nawiedziły Katalonię i Andaluzję. Wiele dróg stało się całkowicie nieprzejezdnych, a ludzie stali się więźniami we własnych domach. Transport w wielu rejonach jest po prostu niemożliwy ze względu na wysoki poziom wody. Nie wiadomo dokładnie jak długo jeszcze potrwa ten koszmar. Jednak już teraz straty są wprost niewyobrażalne.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Kataklizmy na taka skalę nie zdarzają się zbyt często, a kiedy już nastąpią często okazują się się jednymi z największych w historii danego kraju. Niestety, człowiek wciąż pozostaje bezbronny niczym dziecko w obliczu nieokiełznanych sił przyrody. Matka natura co jakiś czas w bardzo brutalny i okrutny sposób przypomina nam o tym fakcie.Najlepsze newsy dnia:

  1. „Najlepszy spośród nas”. Nie żyje polski aktor, miał 64 lata
  2. Gwiazda disco polo usłyszała zarzuty! Grożą jej aż dwa lata więzienia
  3. Dzieci w ciąży. Nowa moda nastolatek na chwalenie się brzuchami na Instagramie
źródło: onet.pl Następny artykuł