Kataklizm uderzył w Europę! Setki ludzi uciekają helikopterami

Kataklizm uderzył w Europę! Setki ludzi uciekają helikopterami

Powódź, z którą walczy właśnie Francja, okazała się prawdziwie niszczycielskim kataklizmem. Wiadomo już niestety o pierwszych ofiarach śmiertelnych. Zagrożeni turyści uciekają przed żywiołem helikopterami.

Dramatyczne powodzie w okolicach Awinionu paraliżują Francję. Gigantyczne opady deszczu doprowadziły do wylania rzek, przez które ewakuowano już około 750 osób. Większość z nich przetransportowano śmigłowcami. Wielu Francuzów oraz turystów wciąż jest jednak w dużym niebezpieczeństwie.

Powódź paraliżuje południową Francję

Jak podały miejscowe media, 70-letni mężczyzna pochodzący z Niemiec jest pierwszą ofiarą powodzi. Został on porwany przez nurt rzeki w czasie ratowania około setki dzieci z okolicznego kempingu. Łącznie aż 5 podobnych obozowisk musiało zostać opuszczonych przez turystów. Lokalne służby poinformowały, iż Niemca poszukiwali nurkowie. Niestety nie zdążyli odnaleźć go żywego. Czworo dzieci trafiło do szpitala z hipotermią. Resztę na szczęście udało się uratować. Mieszkańcy południowej Francji mają nadzieję, że kataklizm nie pociągnie za sobą kolejnych ofiar. W akcji ratunkowej biorą już udział setki strażaków oraz wielu ochotników, którzy chcą pomagać zagrożonym turystom, wśród których są przecież setki dzieci.

Informacje podane przez miejscowe służby

- Mamy nadzieję, że powódź osiągnie swój szczyt około godziny 23 w czwartek. (...) Wszyscy powinni zachować czujność, a naszą radą jest znaleźć dobrą pozycję i uniknąć niepotrzebnych podróży - powiedział w rozmowie z mediami rzecznik władz francuskiego departamentu Gard. O tym, co dzieje się w zachodniej Europie, będziemy oczywiście na bieżąco informować.

Czy Polska jest zagrożona?

Wiele osób obawia się, że po gigantycznych upałach, fala burz i powodzi z zachodu może dotrzeć do Polski. I faktycznie, już wkrótce czekają nas prawdziwe ulewy. Warszawa może spodziewać się gwałtownych opadów i wyładowań atmosferycznych już w ten piątek i sobotę.  W tym momencie meteorolodzy uspokajają jednak, że nie ma powodów do paniki, a burze nie powinny przerodzić się w kataklizm na terenie naszego kraju.ZOBACZ TAKŻE:
  1. 50 dzieci nie żyje, kolejne walczą o życie. Najbardziej bezlitosny atak od dawna
  2. Tego faktu z przeszłości Tuska PiS się boi. Największa kompromitacja w życiu Kaczyńskiego
  3. Wielki gwiazdor disco polo jako dziecko przeżył horror. Chce się zemścić
  4. Całodobowy patrol policji przy biurze poselskim PiS! Powód absurdalny
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News