Wyborcom opadły szczęki! Właśnie zawarto koalicję PO-PiS

Wyborcom opadły szczęki! Właśnie zawarto koalicję PO-PiS

Powiat bolesławiecki stał się miejscem, gdzie niemożliwe stało się możliwe. Po zakulisowych rozmowach w tamtejszej radzie powiatu doszło do zaskakującego porozumienia. Radni Platformy Obywatelskiej stworzą koalicję z rajcami Prawa i Sprawiedliwości!

Powiat bolesławiecki będzie zarządzany przez koalicję, której nikt nie mógł się spodziewać. Po 21 października nowo wybrani radni, jak wszędzie w Polsce, usiedli do rozmów na temat stworzenia nowej większości, która pokieruje pracami powiatu przez najbliższe 5 lat.

Szokująca koalicja. Radni PO dogadali się z radnymi PiS

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że koalicję będą współtworzyli radni PO i PiS! Największe partie w kraju, na co dzień zwalczające się od poziomu centrali po samorządową dzielnicę w powiecie bolesławieckim doszły do zaskakującego porozumienia. W obozie rządzącym znaleźli się ponadto radni PSL i dwójka z lokalnego komitetu KWW Impuls Miasta. Taka koalicja posteruje powiatem na Dolnym Śląsku przez kolejne pięć lat. Sprawa jest tym bardziej zaskakująca, gdyż rejon dolnośląski uchodzi na mapie poparcia za bastion PO. Struktury wrocławskie stanowią dziś o sile i pozycji w tej partii Grzegorza Schetyny.

Powiat bolesławiecki - kulisy negocjacji

Zadziwia też fakt, że zwycięski komitet - Bezpartyjnych Samorządowców - będzie pracował w opozycji. W 18-osobowej radzie koalicja będzie miała 11 głosów wobec siedmiu bezpartyjnych rajców.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Porozumienie przewiduje, że starostą będzie osoba z PiS, a wicestarostą - osoba z PO. Za wcześnie mówić o tym, że to ja będę starostą. Prawo i Sprawiedliwość szuka wszędzie porozumienia i możliwości koalicyjnych, by pracować na rzecz mieszkańców. W powiecie bolesławieckim już w poprzedniej kadencji dobrze nam się współpracowało - powiedział lokalnym mediom Jan Russ, szef struktur PiS w Bolesławcu. Podkreślił, że program dla powiatu jego ugrupowania jest zbliżony do tego prezentowanego przez radnych PO. Dotychczasowy starosta Karol Stasik (popierany przez PO), który stał na czele powiatu w koalicji z radnymi bezpartyjnymi przyznał, że tym razem nie było tematu rozmów o podobnej koalicji.

"Porozumienie ponad podziałami"

- Ku mojemu zaskoczeniu moja dłoń wyciągnięta na zgodę została ujęta przez innych. Przez radnych wybranych z list PiS i KWW Macieja Małkowskiego, a także radnego niezależnego. Obiecaliśmy sobie, że nie będą nami sterować osoby spoza Powiatu. Wiem, że nie wszyscy Państwo będziecie podzielać moje zdanie. Wiem też, że wielu wyborców Platformy Samorządowej Powiatu Bolesławieckiego odwróci się ode mnie i ludzi ją tworzących. Rozumiem to - poinformował w specjalnym liście dotychczasowy starosta powiatu, Karol Stasik. Zaznaczył, że radni bolesławieccy potrafią porozumieć się ponad podziałami i że tutaj "nie ma starcia jak w Warszawie". Pytany, czy nie obawia się sankcji partyjnych za taką koalicję odparł, że to jego osobista sprawa i nie chce o tym rozmawiać. Zaskoczenia nie kryją za to zwycięzcy, bezpartyjni radni. Jako jedni z nielicznych będą oni patrzeć na ręce radnym PO-PiS-u. - Mówiliśmy radnym obu stron, że do rozmów możemy przystąpić dopiero po drugiej turze wyborów. Także z powodu tego, że na Dolnym Śląsku rozmawiamy przecież o koalicji w sejmiku województwa. Wiedzieliśmy, że oni rozmawiają między sobą i jak to ludzie partii dogadali się, podzielili stanowiska i będą rządzić - powiedział Piotr Roman, lider Bezpartyjnych Samorządowców. Koalicja pokazuje, że w polityce nie ma rzeczy niemożliwych. A jeszcze niedawno wieszano psy na radnych SLD powiatu koneckiego, którzy zawarli koalicję z PiS. Ciekawe co o porozumieniu z Bolesławca sądzą Grzegorz Schetyna i Jarosław Kaczyński...ZOBACZ TAKŻE:
  1. Imigrant z Syrii wygrał wybory samorządowe w Polsce
  2. Co za upokorzenie! Tusk tak zmiażdżył PiS po wyborach, że na Nowogrodzkiej spalą się ze wstydu
  3. Czy pies ma poczucie winy? Mit czy prawda? Odpowiadamy
  4. Znaki zodiaku kobiet, które są cudownymi partnerkami
źródło: istotne.pl, niezalezna.pl Następny artykuł