Poważne oskarżenia księdza: Polski MON wspiera i szkoli Saudów, łowców chrześcijan

Poważne oskarżenia księdza: Polski MON wspiera i szkoli Saudów, łowców chrześcijan Źródło: źródło: telesurtv.net, pinimg.com

Ksiądz Isakowicz-Zalewski oskarża polski rząd o szkolenie "łowców chrześcijan". Wszystko dlatego, że na jednej z wrocławskich szkół pojawiło się 15 pilotów z Arabii Saudyjskiej, którzy według duchownego, mogą w przyszłości polować na chrześcijan. 

W Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu MON zorganizował szkolenie dla 15 przyszłych oficerów armii Arabii Saudyjskiej. Do października 2017 roku będą przechodzić szkolenie przygotowawcze, a później czekają ich trzyletnie studia wojskowe.

Sprawę nagłośnił ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski w swoim felietonie na rmf24.pl. Duchowny próbuje przekonać, że zgoda na przeszkolenie 15 Saudyjczyków w Polsce to sprzeniewierzenie się wartościom europejskim i religii chrześcijańskiej. Arabia Saudyjska jest w końcu jedną z niewielu istniejących do dziś monarchii absolutnych, w której terror i kary śmierci są na porządku dziennym. Rządzący w tym kraju wahabici, czyli fanatycy islamu sunnickiego, zabraniają wyznawania innych religii poza islamem.

Co więcej, Isakowicz-Zaleski przekonuje, że nie tylko w sprawach religii Arabia Saudyjska grzeszy na potęgę. Pojęcie takie jak demokracja, prawa człowieka czy równouprawnienie kobiet jest w tym kraju całkowicie nieznane. Panująca w Arabii cenzura doprowadzona została do szczytu swej potęgi - za krytykowanie monarchy grozi kara śmierci.

Saudyjczycy dają o sobie znać także poza granicami swej monarchii. W 2015 roku zbombardowali Jemen, czym doprowadzili do katastrofy humanitarnej w tym kraju. Saudyjscy bogacze sypią petrodolarami na budowę meczetów w Europie. Co więcej, iraccy politycy oskarżają Arabię o niesienie ISIS pomocy i wsparcie finansowe.

Duchowny w swoim felietonie podkreślił, że w obliczu takich faktów mocno dziwi, dlaczego Ministerstwo Obrony Narodowej z Antonim Macierewiczem na czele godzi się na szkolenie Saudyjczyków w Polsce. Nie ma bowiem żadnej gwarancji, że ci po powrocie do swojej ojczyzny nie będą polować na chrześcijan i zabijać na każdego, kto pragnie skrytykować króla. Taka jest przynajmniej opinia księdza...

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News