Poważna wpadka prawicy. Teraz pół internetu myśli, że paryski artysta to morderca Popiełuszki

Poważna wpadka prawicy. Teraz pół internetu myśli, że paryski artysta to morderca Popiełuszki Źródło:

Prawicowi internauci zaliczyli potężną wpadkę. Masowo rozpowszechniali w sieci grafikę, która miała pokazywać, że na przeciwnika KOD krzyczał zabójca księdza Popiełuszki. Tylko to zupełnie nie ta osoba... 

Na grafikę nabrał się nawet świętokrzyski oddział ruchu Kukiz'15. Jednak oficjalne profile partii nie musiały rozpowszechniać grafiki. Prawicowe Facebookowe strony z wielotysięcznymi liczbami polubień udostępniały mem jedna po drugiej.

Mężczyzna na fotografii został podpisany jako morderca księdza Popiełuszki. Problem polega na tym, że ten człowiek jest w rzeczywistości fotografem, który od lat mieszka w Paryżu, a do Polski przyjeżdża okazjonalnie.

Na zdjęciu nie uwieczniono więc mordercy Popiełuszki, czyli Grzegorza Piotrowskiego, tylko Krzysztofa Puszkowskiego, artystę tworzącego we Francji.

- Informuję państwa uprzejmie, że poinformowałem pana Kukiza, który swym nazwiskiem firmuje stronę, że strona Kukiz'15 Świętokrzyskie jest jedyną, która odmówiła usunięcia fałszywego oskarżenia mnie o morderstwo - poskarżył się Puszkowski.

Artysta zapewne nie jest świadomy tego, iż na Facebooku aż roi się od grafik z jego twarzą jako mordercy księdza Popiełuszki.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News