Potężny żywioł uderzy dzisiaj w Europę. Ludzie przerażeni

Potężny żywioł uderzy dzisiaj w Europę. Ludzie przerażeni Źródło: fot. TVN meteo

W ostatnim czasie pogoda nie rozpieszcza i da się odczuć, że zima zbliża się wielkimi krokami. Dzisiaj potężny żywioł uderzy w Europę. Kto powinien obawiać się jego skutków?

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii obawiają się najgorszego. Tamtejsze Biuro Meteorologiczne wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi na dziś i jutro.

Wiatr do 130 km/h

Wydane ostrzeżenia obowiązują od dzisiaj i prawdopodobnie rozszerzą zasięg do niedzieli. Tereny, które objęto ostrzeżeniem to: Hebrydy, Orkady oraz Szkocja od miejscowości Oban aż po Aberdeen. Wspomniany żywioł znajduje się już u brzegów Wielkiej Brytanii i niebawem może uderzyć z prędkością wiatru do 130 km/h. Sztorm Karolina, bo tak go nazwano, może przynieść naprawdę wiele szkód. Dla bezpieczeństwa odwołano część połączeń kolejowych i ewakuowano pracowników jednej z platform wiertniczych. - Możliwe są zniszczenia budynków, należy też wystrzegać się porwanych przez wiatr odłamków i niebezpiecznych przedmiotów - czytamy w ostrzeżeniu. ZOBACZ TAKŻE: Tak źle jeszcze nie było! Niszczycielski kataklizm nad Polską

Brak prądu i utrudnienia drogowe

Eksperci mówią, że sztorm Karolina może przynieść wiele utrudnień drogowych i opóźnień komunikacyjnych kolei oraz samolotów, a także może oznaczać przerwy w dostawie prądu i znacznie wydłużyć podróż do innych regionów Wielkiej Brytanii. - Najsilniejszy wiatr dotrze na północny zachód Szkocji wcześnie w czwartek, po czym przejdzie na północny wschód oraz na Orkady w godzinach popołudniowych. W czwartek pod wieczór wiatr nieco osłabnie na zachodzie, ale to na tę chwilę przewidywane jest gwałtowne nasilenie się wiatru na wyspach - ostrzega Steve Ramsdale, główny meteorolog Met Office. ZOBACZ TAKŻE: Ksawery uderzył już w Polskę! To prawdziwy kataklizm (zdjęcia)
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News