Potężny cios w PZPN. I to ze strony samego Lewandowskiego

Potężny cios w PZPN. I to ze strony samego Lewandowskiego

Kapitan polskiej reprezentacji w piłce nożnej, Robert Lewandowski, nie ma oporów, by postawić się swoim zwierzchnikom. Światowej sławy piłkarz nie pozostawił na PZPN suchej nitki, w związku z pomysłem władz organizacji, które mają swoją wizję, co do Mistrzostw Europy U-21.

Europejski turniej, który uważany jest za kuźnię talentów, odbędzie się w drugiej połowie czerwca tego roku. Mogą wziąć w nim udział tylko piłkarze urodzeni po 1 stycznia 1994 roku. Dlatego też PZPN chce wzmocnić polską reprezentację takimi wschodzącymi gwiazdami polskiej piłki jak Linetty, Milik czy Kapustka. Ci mieliby wzmocnić drużynę, której trenerem jest Marcin Dorna. Pomysł ten popiera nie tylko Dorna, ale i władze PZPN.

 -  Kariera piłkarza jest krótka, a każdy chce coś wygrać. Milik, Zieliński, Kapustka, Linetty - oni wszyscy czekają na te mistrzostwa - komentuje Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

Na takie rozwiązanie nie zgadza się jednak Robert Lewandowski. Kapitan polskich piłkarzy skrytykował pomysł władz PZPN na antenie Polsatu - głównego nadawcy turnieju. Jak twierdzi "Lewy", wcielając do kadry na mistrzostwa U-21 młodych sław z reprezentacji A, odbiera się sens tym mistrzostwom i możliwość wykazania się przez mniej znanych piłkarzy. Lewandowski rozumie chęć ugrania medalu na U-21, ale zdecydowanie opowiada się za tym, by dać pokazać się mniej znanym piłkarzom.

 - Dziwię się, że piłkarz, który znajduje się w reprezentacji A, jest brany pod uwagę w kontekście tych mistrzostw. To byłoby trochę mydlenie oczu, bo nawet jeśli jakiś sukces osiągnęłaby kadra Marcina Dorny z zawodnikami z pierwszej reprezentacji, to nic nam to nie da. Mistrzostwa Europy U-21 to miejsce dla kolejnych zawodników, mniej znanych. Oni będą mogli się tam pokazać i być może wkrótce pojawią się w pierwszej reprezentacji - krytykował Lewandowski.

Wypowiedź Lewandowskiego mocno namieszała w polskiej piłce. Marcin Dorna, trener kadry na U-21 kategorycznie odmawia komentowania słów Lewandowskiego. Odnosić do nich nie chce się także nikt z szefostwa PZPN. Kapitan polskiej reprezentacji wyraźnie wsadził kij w mrowisko.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News