Kolejny poseł odchodzi z Kukiz’15. To wielki cios dla koła poselskiego i lidera Pawła Kukiza. Ich ugrupowanie uszczupla się i wiele wskazuje, że to jeszcze nie koniec. Tym razem muzyk traci jeden z najistotniejszych filarów prawicowego skrzydła swojej formacji. 

Chodzi o posła Sylwestra Chruszcza, ważnego parlamentarzystę prezentującego narodowe poglądy, który był istotnym elementem prawicowego skrzydła Kukiz’15. Jego odejście do koła poselskiego Wolni i Solidarni, czyli przybudówki Prawa i Sprawiedliwości, jest już przesądzone. Jeszcze dziś składa dokumenty i dołącza do klubu. Jak dodaje poseł, chciał poinformować Pawła Kukiza o odejściu, ale nie odbiera od niego telefonu. Zmiana na pewno jest korzystna dla obozu władzy, który uzyskuje kolejnego posła, a wraz z nim sympatię części narodowców.

Przyczyny odejscia posła sa poważne. Były europoseł Ligi Polskich Radzion zdradził, że jest to spowodowane poczynaniami wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszki, jednego z głównych doradców lidera Kukiz’15. Za jego sprawą formacja staje się mniej merytoryczna i przekazem zbliża się do opozycji, z czym nie zgadza się poseł.

Przypomina mi się sytuacja z czasów LPR. Tak wtedy, jak i teraz, straciliśmy swoje postulaty na rzecz PiS. Choćby ten antyimigrancki, czy ostatnio w sprawie reformy sądownictwa – mówi Chruszcz.

W nowym kole poselskim poseł spotka innych, którzy odeszli z Kukiz’15 m.in. Kornela Morawieckiego, Małgorzatę Zwiercan i Ireneusza Zyskę. Nie są to jedyne planowane odejścia. Media podają, że kilku posłów ma odejść do nowej partii Jarosława Gowina. Jedną z nich ma być Magdalena Błeńska.

...

Zobacz również

Tak wyglądał związek Piotra T. z młodą Kambodżanką [ZDJĘCIA]

10 przepowiedni, które okazały się prawdą

Zobacz również