Polska, która do tej pory liderowała w branży, otrzymała potężny cios wizerunkowy. Żona perkusisty Rolling Stones zamierza pozwać polskie władze. Wszystko dlatego, że uważa, iż przez amatorskie działania w stadniny w Janowie zmarły jej dwa konie. 

– To nie jest kwestia na pewno pieniędzy, tylko zasad i dotrzymania pewnych honorowych obietnic – powiedziała jej przedstawicielka Irena Cieślak.

W ostatnich latach, Shirley Watts zostawiała w janowskiej stadninie miliony. Po śmierci drugiej swojej klaczy zdecydowała się jednak zabrać z Polski swoje pozostałe konie. Pozwie polskie ministerstwo, ponieważ uważa, iż śmierć jej klaczy, wartych po kilkaset tysięcy złotych, ma związek z działaniami nowych władz stadniny, które oceniła jako amatorskie.

– Pani Watts obdarzona jest niewątpliwie olbrzymimi pieniędzmi, posługuje się znakomitymi prawnikami i jeśli mówi, że wystąpi z pozwem, to znaczy, że przeprowadziła już konsultacje, by odnieść sukces – mówił w TVN24 mec. Jacek Kondracki.

Ponadto, nie wiadomo czy uda się prawidłowo zorganizować janowską aukcję Pride of Poland, prestiżową imprezę w światowej branży. Już teraz są duże opóźnienia. Na stronie wciąż nie ma kompletnej listy aukcyjnej, która co roku była już dostępna w lutym.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: tvn24, tvp info

...

Zobacz również