Potężna wpadka wyszukiwarki. Nazistowski symbol jako herb polskiego miasta (zdjęcia)

Potężna wpadka wyszukiwarki. Nazistowski symbol jako herb polskiego miasta (zdjęcia)

Yahoo.com to konkurencyjna wobec Google.com wyszukiwarka internetowa istniejąca od 22 lat. Internauci, którzy postanowili wyszukać wczoraj za jej pośrednictwem informacje na temat Elbląga, byli zszokowani.

Wszystko przez pomyłkę, jakiej dopuściła się wyszukiwarka. Ta po wpisaniu nazwy danego miasta zazwyczaj pokazuje miniaturę mapki danej miejscowości, a także jej herb, flagę lub widokówkę. Tym razem coś jednak poszło nie tak. Po wpisaniu w Yahoo "Elbląg" ukazywała się... swastyka.

Sprawę nagłośnił elbląski radny, Robert Turlej, który poinformował także najwyższe władze miasta. Te już wystosowały odpowiednie pismo do Yahoo w celu usunięcia rażącego błędu. Jak powiedziała rzecznik elbląskiego urzędu, jeżeli swastyka dalej będzie "reklamować" miasto, podjęte zostaną kroki prawne.

 - Skierowaliśmy pismo do administratorów serwisu w tej sprawie. Domagamy się, jak najszybszego usunięcia tej flagi z opisu przy naszym mieście, inaczej podejmiemy kroki prawne w tej sprawie - poinformowała Urbaniak.

źródło: yahoo.com

Szybka reakcja władz Elbląga przyniosła jednak zamierzony efekt i wygląda na to, że obejdzie się bez wchodzenia na ścieżkę sądową. Po wpisaniu "Elbląg" nie ukazuje się już bowiem swastyka, a flaga miasta.

pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News