W nocy z wtorku na środę na oficjalnym profilu TVP Info pojawił się zaskakujący wpis, w którym organizowane przez Prawo i Sprawiedliwość miesięcznice smoleńskie nazwano „ulubioną zabawką Kaczyńskiego” używając do tego zmyślonego cytatu Błaszczaka. Wpis usunięto, ale nadszedł czas na panikę. 

Gościem TVP Info we wtorkowy wieczór był minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak. Rozmowa toczyła się wokół działań opozycji, w tym głównie Komitetu Obrony Demokracji i jego lidera Mateusza Kijowskiego.

Kilka godzin po emisji wywiadu z Błaszczakiem, na oficjalnym profilu TVP Info pojawił się wpis z kluczowym fragmentem wypowiedzi ministra spraw wewnętrznych. Krótkie nagranie okraszono cytatem z Błaszczaka.

 – Kijowski i Kasprzak chcą Jarosławowi Kaczyńskiemu zabrać ulubioną zabawkę, jaką od wielu lat są miesięcznice smoleńskie – można było przeczytać w opublikowanym przez TVP Info poście.

fot. twitter
fot. twitter

W takie słowa ministra Błaszczaka trudno uwierzyć, wszak jest jednym z najbardziej zaufanych ludzi Jarosława Kaczyńskiego. I rzeczywiście – szef resortu spraw wewnętrznych niczego takiego nie powiedział. W zaprezentowanym przez TVP Info fragmencie Błaszczak cytował wspomnianych opozycjonistów.

Wpadka została szybko poprawiona, jednak w redakcji panikują. Osoba, która udostępniła wpis boi się, że długo w telewizji nie popracuje.

tvp-ino

bh

...

Zobacz również