Potężną wpadkę zaliczył facebookowy profil radiowej Jedynki, która opublikowała na swoim profilu prześmiewczego mema z prezydentem Andrzejem Dudą. Mimo, że zdjęcie zostało po jakimś czasie usunięte to w sieci nic nie ginie. 

Na oficjalnym facebookowym profilu pierwszego programu Polskiego Radia, które po ostatnich wyborach przeszło w ręce Prawa i Sprawiedliwości, pojawiła się prześmiewcza grafika z prezydentem Andrzejem Dudą w roli głównej.

Na zdjęciu znaleźli się polski prezydent i prezydent Barack Obama – ten drugi zaprasza prezydenta Dudę do zdjęcia i mówi, że polski prezydent będzie miał co pokazywać w więzieniu. Mem widniał na stronie Polskiego Radia przez kilka godzin zanim go usunięto.

Co jeszcze ciekawsze, grafikę udostępniono z mocno antypisowskiego fanpage’a „W Tworkach znowu podłączyli internet”.

fot. facebook
fot. facebook

Władze radia nie kryją oburzenia i zapowiadają wewnętrzne śledztwo, które wyjaśni okoliczności publikacji grafiki.

 – To oczywiste, że taki wpis nie powinien się pojawić na oficjalnym profilu. Będziemy musieli to sprawdzić. Możliwych scenariuszy jest tak dużo, że w obecnej sytuacji nie będę tego komentował – powiedział w rozmowie z portalem Wirtualne Media rzecznik prasowy Polskiego Radia.

Zaskoczenia nie kryją także autorzy antypisowskiego fanpage’a, z którego udostępniono zdjęcie.

fot. facebook
fot. facebook

Z kolei śledzący facebookowy profil Jedynki zwolennicy obozu władzy przekonują, że incydent ze zdjęciem to samowolka jednego z administratorów, który chciał się zemścić za zwolnienie z pracy.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: wirtualne media

...

Zobacz również