Wpadka posła PO. Twierdzi, że Trzech Króli to święto Szatana (video)

Wpadka posła PO. Twierdzi, że Trzech Króli to święto Szatana (video) Źródło: źródło: twitter.com/malyy5, flickr.com

Okazuje się, że nie wszyscy znają imiona Trzech Króli, których święto dziś obchodzimy. Niektórzy potrafią też zmienić ich liczbę z trzech na czterech. Aktualnie hitem sieci stają się słowa posła PO, Arkadiusza Myrchy.

Swojego czasu internauci śmiali się z komentarza Ryszarda Petru, który stwierdził, że święto Trzech Króli to w rzeczywistości święto Sześciu Króli. Petru datował je nie na 6. stycznia, a na trzy dni wcześniej.

Nie tylko datowanie i liczba mędrców może sprawić problem polskim politykom. Tego, że diabeł tkwi w szczegółach dowiódł polski parlamentarzysta, Arkadiusz Myrcha. Poseł PO na pytanie dziennikarza, Adriana Klarenbacha, nie tylko wymienił czterech, a nie trzech króli, ale umieścił wśród nich... Szatana.

 - Kacper, Belzebub, Melchior i Baltazar - wyliczył imiona króli Myrcha.

Internauci nie zostawiają na pośle suchej nitki. Wideo przedstawiające sytuację już bije rekordy popularności. Poseł Myrcha, choć startował z pierwszego miejsca na liście PO, dotąd nie był powszechnie znany. Po tej wpadce może liczyć na to, że jego imię zostanie na długo zapamiętane.

pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News