Okazuje się, że nie wszyscy znają imiona Trzech Króli, których święto dziś obchodzimy. Niektórzy potrafią też zmienić ich liczbę z trzech na czterech. Aktualnie hitem sieci stają się słowa posła PO, Arkadiusza Myrchy.

Swojego czasu internauci śmiali się z komentarza Ryszarda Petru, który stwierdził, że święto Trzech Króli to w rzeczywistości święto Sześciu Króli. Petru datował je nie na 6. stycznia, a na trzy dni wcześniej.

Nie tylko datowanie i liczba mędrców może sprawić problem polskim politykom. Tego, że diabeł tkwi w szczegółach dowiódł polski parlamentarzysta, Arkadiusz Myrcha. Poseł PO na pytanie dziennikarza, Adriana Klarenbacha, nie tylko wymienił czterech, a nie trzech króli, ale umieścił wśród nich… Szatana.

 – Kacper, Belzebub, Melchior i Baltazar – wyliczył imiona króli Myrcha.

Internauci nie zostawiają na pośle suchej nitki. Wideo przedstawiające sytuację już bije rekordy popularności. Poseł Myrcha, choć startował z pierwszego miejsca na liście PO, dotąd nie był powszechnie znany. Po tej wpadce może liczyć na to, że jego imię zostanie na długo zapamiętane.


pt

ŹRÓDŁOtwitter.com

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.