Zaczęło się! Atak rakietowy na stolicę supermocarstwa, to jakieś szaleństwo

Zaczęło się! Atak rakietowy na stolicę supermocarstwa, to jakieś szaleństwo

W pobliżu lotniska rozmiarami porównywalnego do Lotniska Chopina w Warszawie doszło do potężnej i niespodziewanej eksplozji. Natychmiast dano rozkaz siłom powietrznym do podjęcia operacji defensywnej. 

W chaosie informacyjnym jaki panuje aktualnie podawano najpierw informacje o bardzo silnej eksplozji obok lotniska Króla Chalida w Rijadzie. Inne saudyjskie źródła podają, że wojskowi w porę zrozumieli zagrożenie i zastosowali odpowiednie środki, by zapobiec rakietowemu atakowi. Kurs na lotnisko Rijadzie obrały rakiety wystrzelone przez wrogów monarchii. Do mediów nieustannie spływają raporty o tym, co się stało. Pocisk wystrzelono z terytorium Jemenu, miejsca, gdzie toczy się obecnie wojna domowa, a w którą zaangażowany jest właśnie rząd w Rijadzie.

Lotnictwo postawione w stan gotowości

Na spotkanie zbliżających się rakiet wyszli piloci Królewskich Saudyjskich Sił Powietrznych. Błyskawicznie zestrzelili oni rakiety, jak podaje Al-Arabiya, nad północnymi dzielnicami miasta, tuż przed lotniskiem. Nie jest to pierwszy raz, gdy saudyjskie samoloty muszą zestrzeliwać pociski z terenów Jemenu. W tym roku zdarzyło się przynajmniej kilkukrotnie. Władze podejrzewają, że odpowiedzialni za próbę zamachu są rebelianci Houthi, przeciwko którym prowadzą kampanię wojskową. źródło: bbc.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News