Potężna awantura o Szopkę w TVP. "Chce się rzygać po tym". Przesada czy nie?

Potężna awantura o Szopkę w TVP. "Chce się rzygać po tym". Przesada czy nie? Źródło:

Przeciwnicy PiS-u dawno nie byli tak wściekli na TVP. "Szopka Nowoczesna" wyemitowana w TVP2, według nich, przekroczyła wszelkie granice. Bardzo ostro wyśmiewano Bronisława Komorowskiego i jego żonę, profesora Rzeplińskiego, Donalda Tuska, Annę Grodzką czy Lecha Wałęsę. Szopki generalnie polegają na wyśmiewaniu rządzących i opozycji, ale tym razem postawiono na atak totalny w stronę opozycji. 

Marcin Wolski stworzył produkcję, która zwolenników PiS doskonale bawi, ale wielu przeciwników tej formacji "oburza, brzydzi i doprowadza do wymiotów". Jest w niej prezes Rzepliński z penisem zamiast ręki, Komorowski "otoczony bezpieką z bujną żoną", Tusk "uciekający przed pytaniami o smoleńską katastrofę", Niesiołowski "przywracający Lenina" i Wałęsa "chcący pałować robotników". Dostało się też prawicowcom takim jak Korwin-Mikke za bycie "rosyjskim agentem". Szopka przypomina afery i kompromitacje z poprzednich lat w formie muzycznej. Jednakże, w mało delikatny sposób atakuje personalnie wiele osób.

- Akcja „Szopki Noworocznej” tym razem została umieszczona w muzeum. Grupa zwiedzających, oglądając wystawione dzieła sztuki, komentuje wydarzenia polityczne i społeczne, które miały miejsce w ciągu kilku ostatnich lat - pisze o swojej produkcji Telewizja Polska.

Szopka wyśmiewa poprzednią władzę w bardzo ostry i brutalny sposób, przy okazji chwaląc obecną i co chwila puszczając do niej oczka. Przeciwnicy TVP są wściekli i uważają, że nie dało się stworzyć bardziej propagandowego i oburzającego materiału. Z kolei sympatycy PiS doskonale się bawią. Żarty w TVP były bowiem wyciągnięte żywcem z najbardziej prorządowych tygodników i portali.

Przeciwnicy TVP żądają zapamiętania nazwisk aktorów, którzy brali udział w Szopce. Domagają się, by środowisko artystyczne odrzuciło osoby, które wzięły udział w produkcji Wolskiego. W Szopce zdecydowali się zagrać m.in Jerzy Zelnik, Jacek Borkowski i młoda Katarzyna Sawczuk.

Szopka ma około 50 minut i jest w całości w tym stylu. Poniżej fragment: 

  Szopka TVP wywołała burzę. Więcej tutaj http://pikio.pl/potezna-awantura-o-szopke-w-tvp-chce-sie-rzygac-po-tym-przesada-czy-nie-video/ Opublikowany przez Pikio TV na 1 styczeń 2017
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News